Druk ploterem UV na roli (KOLOR + BIAŁY)

Ta maszyna wykorzystuje zalety techniki druku UV ale stosuje je tylko na podłożach występujących w postaci rolowej, czyli wszelkie folie PCV, folie PETG, papiery, canvasy, podłoża strukturalne, np. podłoża tapetowe. Max szerokość rolki do 160 cm.

W związku z tym, że technologia UV nie generuje wysokich temperatur (w przeciwieństwie np. do technologii latex) należy mocno podkreślić, że możemy drukować w pełnej jakości na wszelkich cienkich podłożach z tworzyw sztucznych, które nie są odporne na szok temperaturowy. Drukujemy w temperaturze pokojowej, nie ma potrzeby pogrzewać podłoża a co za tym idzie ryzykować np. stabilności wymiarowej.
>Kompletną nowością jaką oferuje ta maszyna jest możliwość druku 3 warstw jednocześnie: kolor + biały + kolor w jednym przelocie... Tak, dwustronne naklejki odseparowane białym kolorem drukuje w jednym przelocie. Są gotowe do aplikacji np. na witrynach sklepowych zaraz po zdjęciu z maszyny.
Drukowanie podstawowej warstwy białego atramentu odtwarza naturalne piękno barw drukowanych na przezroczystych podłożach.

Fotograficzna jakość

Druk przy zastosowaniu kropli atramentu o zmiennej wielkości (od 4 pikolitrów) pozwala na osiągniecie niemal fotograficznej jakości wydruku.