Fototapety na wymiar

Park
maszynowy

wybrane maszyny

Plotery UV stołowe (KOLOR + BIAŁY)

Dwie maszyny o stołach roboczych 2,1m x 3,1m oraz 2,5m x 1,3m

Wielkogabarytowy stół podciśnieniowy umożliwia druk na pojedynczych dużych elementach (np. drzwi) jak i na wielu mniejszych spozycjonowanych detalach. Stacjonarny stół, w przeciwieństwie do stosowanych w ploterach hybrydowych „taśmociągów”, pozwala na precyzyjne umiejscowienie nadruku na elementach czy przedmiotach o kształtach nieregularnych.

Technika druku atramentami UV pozwala nanosić nadruki na bardzo różnorodne podłoża takie jak: plexi, PCW, MDF, drewno, płyta wiórowa i OSB, szkło, aluminium, ceramika, papier, karton, tektura falista, folia samoprzylepna i wiele innych.

Druk przy zastosowaniu kropli atramentu o zmiennej wielkości (od 4 pikolitrów) pozwala na osiągniecie niemal fotograficznej jakości wydruku.

Konstrukcja tych maszyn pozwala na druk bez marginesów „od krawędzi do krawędzi”. Płynna regulacja wysokości głowicy drukującej pozwala na druk na materiałach sztywnych jak i elastycznych o grubości do 50 mm.

Zastosowania:

 • nadruki na szkle do kuchni, łazienki
 • nadruki na plexi, polipropylenie, PCV
 • nadruki na kartonie
 • bardzo wymagające nadruki na wszelkich nietypowych podłożach, typu beton, drewno
 • nadruki na blasze

Należy pamiętać, że biały poddruk nie jest obowiązkowy na całej powierzchni – możemy swobodnie operować transparentnością co pozwala uzyskać spektakularne i kreatywne efekty wizualne. Choć urządzenia są imponujących gabarytów bez problemu radzą sobie z małymi i delikatnymi elementami, jak długopisy, powerbanki, linijki.

Z powodzeniem drukujemy na tzw gadżetach reklamowych.

Ploter UV rolowy (KOLOR + BIAŁY)

Ta maszyna wykorzystuje zalety techniki druku UV ale stosuje je tylko na podłożach występujących w postaci rolowej, czyli wszelkie folie PCV, folie PETG, papiery, canvasy, podłoża strukturalne, np. podłoża tapetowe. Max szerokość rolki do 160 cm.

W związku z tym, że technologia UV nie generuje wysokich temperatur (w przeciwieństwie np. do technologii latex) należy mocno podkreślić, że możemy drukować w pełnej jakości na wszelkich cienkich podłożach z tworzyw sztucznych, które nie są odporne na szok temperaturowy. Drukujemy w temperaturze pokojowej, nie ma potrzeby pogrzewać podłoża a co za tym idzie ryzykować np. stabilności wymiarowej.

Kompletną nowością jaką oferuje ta maszyna jest możliwość druku 3 warstw jednocześnie: kolor + biały + kolor w jednym przelocie… Tak, dwustronne naklejki odseparowane białym kolorem drukuje w jednym przelocie. Są gotowe do aplikacji np. na witrynach sklepowych zaraz po zdjęciu z maszyny.

Plotery eco-solventowe

Technologia druku solwentowego zapewne znana jest wszystkim od dawna.
Dwie maszyny: o szerokości 1350mm i 1600mm.
Naszymi ploterami możemy drukować w bardzo wysokiej jakości na papierze, folii samoprzylepnej, banerach, siatkach, canvasach itp.

Główne cechy:

 • wysoka rozdzielczość – do 1440 dpi
 • max szerokości druku 1300mm i 1600 mm.
 • system ciągłego podawania atramentu
 • w standardzie dodatkowo przyspiesza druk i ułatwia obsługę ploterów

Zastosowanie
Produkcja plakatów, naklejek, oklein samochodowych, fototapet, rollupów, reprodukcji obrazów czy zdjęć oraz oczywiście szeroko rozumianych reklam.

Ploter tnący

z optycznym rozpoznawaniem paserów

 • praca w pełni automatyczna na szerokości 1600 mm
 • przełomowa technologia rozpoznawania paserów pozwala na precyzyjne i ciągłe wycinanie nawet całej rolki medium
 • wycinania najbardziej skomplikowanych konturów, z wielką dokładnością
 • posiada osobny nóż do automatycznego odcinania arkuszy z rolki

1. Wycinanie (rycowanie) naklejek po paserach
2. Wycinanie folii ploterowych (kolorowych) – np. napisy

Zastosowanie

 • Zastępuje najbardziej skomplikowane wykrojniki przy produkcji nalepek
 • Czujnik optyczny umożliwia automatyczne rozpoznawania markerów umieszczonych na wydrukach, co w połączeniu z automatyczną korekcją deformacji tworzy bardzo precyzyjne narzędzie do wycinania bądź nacinania po obrysie.

Ploter laserowy

 • Plotera laserowego o polu 1200mm x 800mm używamy do szybkiego, precyzyjnego i bezdotykowego wycinania elementów z plexi.
 • Zarówno z czystej plexi jak i po zadruku UV.
 • Cięcie laserowe pozwala uzyskać elegancją, błyszczącą krawędź cięcia.

Frezowanie + Cięcie
+ Bigowanie + Oscylacja

Pole robocze to 1,52m x 3,05m.
Możliwości są na prawdę imponujące.
Ta hybrydowa frezarka CNC to tak na prawdę wszechstronny system 3 różnych głowic w jednej obudowie. Trzy różne technologie cięcia oferują maksymalną wszechstronność za pomocą wrzeciona frezarskiego i dwóch noży — stycznego, oscylacyjnego albo połączenia obu.

FREZARKA
Wrzeciono z automatycznym magazynkiem wymiany 7 frezów daje możliwość precyzyjnej obróbki detali, które wymagają zastosowanie różnych frezów i precyzyjnego utrzymania pozycji.

NÓŻ STYCZNY AKTYWNY
służy do obróbki wszystkich giętkich i półsztywnych materiałów typu PCV, PETG, papier, tektura, pozwalając uzyskać czyste krawędzie cięcia. Mamy do dyspozycji – poprzez łatwa wymianę ręczną – kilka rodzajów noży: „saber blade”, tzw pizza – kółko do cięcia, bigujący, nóż 45 stopni, nóż prosty.

NÓŻ OSCYLACYJNY
Pneumatyczny, 9000 oscylacji/min. pozwala wycinać materiały typu guma, tektura, pianka a szeroka gama noży pozwala nam dobierać odpowiednie rozwiązanie do danego podłoża

OPTYCZNA KALIBRACJA
możemy wykorzystywać oznaczenia na drukowanych materiałach do korekcji linii cięcia w celu uzyskania pożądanego kształtu.

Zobacz również

Materiały
POS

Druk UV
i frezowanie

Fototapety
na wymiar

Panele szklane
na wymiar

Obrazy
na płótnie

Obsługa inwestycji
komercyjnych

Park
maszynowy

Nasz
blog