Gięcie tworzyw Warszawa

Gięcie tworzyw sztucznych

Współczesne tworzywa sztuczne są trwałe i w większości pozwalają się formować w różne kształty bez utraty swej wytrzymałości, o ile zostanie zastosowana odpowiednia technologia. To sprawia, że różnego typu tworzywa sztuczne są w branży reklamowej wykorzystywane na coraz szerszą skalę, m.in. do produkcji ekspozytorów, standów, stojaków na ulotki, kieszonek na wizytówki czy pojemników. W większości przypadków przedmioty te są wytwarzane z tworzyw termoplastycznych, które po poddaniu odpowiedniej obróbce termicznej mogą być wyginane w potrzebne kształty.
Gięcie tworzyw na gorąco

Gięcie na gorąco

Termiczne gięcie tworzyw sztucznych polega na podgrzaniu materiału wzdłuż planowanej linii gięcia do temperatury, w której materiał staje się plastyczny i elastyczny, dając się formować, ale nie traci swoich właściwości fizycznych.

Następnym krokiem jest wygięcie danego elementu czy arkusza pod pożądanym kątem, po czym należy utrzymać ten element w bezruchu tak długo, aż w pełni ostygnie. Dopiero wtedy powinien być poddawany ewentualnej dalszej obróbce. Na gorąco najczęściej wyginane jest PCW (PVC), pleksi, polietylen, poliester (PET) i HIPS.

Bigowanie

Bigowanie

Bigowanie (rowkowanie) to metoda obróbki tworzyw sztucznych polegająca na wykonaniu w papierze, tekturze lub innym tworzywie sztucznym tzw. bigów, czyli rowków w precyzyjnie określonych miejscach, co ma ułatwić zaginanie tworzywa wzdłuż każdego wykonanego bigu.

Najczęściej stosuje się tę technikę w produkcji opakowań lub pudełek, czasem również bigowanie wykonuje się w celach czysto dekoracyjnych. Wykorzystując nasze nowoczesne frezarki CNC wyposażone w precyzyjne noże bigujące możemy bigować wszystkie giętkie i półsztywne materiały, m.in. karton, tekturę falistą, polipropylen czy PET. 

Bigowanie
Gięcie tworzyw sztucznych

Profesjonalne gięcie tworzyw sztucznych w D-POS

Park maszynowy wyposażony w najnowszy sprzęt pozwala nam realizować wszelkiego rodzaju zlecenia z zakresu formatowania i wyginania tworzyw sztucznych. Ponad 20 lat doświadczenia zawodowego i praktyczna wiedza to atuty, dzięki którym każde zlecenie jest realizowane sprawnie, fachowo oraz zgodnie z projektem i oczekiwaniami klienta.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!