Druk ekosolwentowy Warszawa

Druk eco-solventowy

Druk ecosolwentowy to nowoczesna metoda druku atramentowego, pozwalająca na efektywne zadrukowywanie nienasiąkliwych powierzchni i tworzenie doskonałej jakości wydruków wielkoformatowych. Ekosolvent jest najbardziej ekologicznym rodzajem druku solventowego. W atramentach ecosolwentowych wyeliminowano szkodliwe dla człowieka i środowiska naturalnego toksyczne rozpuszczalniki, zastępując je bezpiecznym kwasem mlekowym.

Dzięki temu wydruki ekosolventowe mogą być z powodzeniem stosowane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz różnego rodzaju pomieszczeń - nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu i są całkowicie obojętne dla zdrowia człowieka (fakt potwierdzony atestem PZH).

Druk ekosolwentowy D-POS

Technika druku ecosolwentowego

Druk ecosolwentowy realizujemy za pomocą nowoczesnych ploterów eco-solventowych. To urządzenia rolowe, obsługujące materiały dostarczane do druku w rolach o maksymalnej szerokości do 1300 mm lub 1600 mm. Zadrukowywane podłoże, po umieszczeniu roli w ploterze, jest automatycznie przesuwane w kierunku głowicy drukującej, następnie podgrzewane i zadrukowywane – tusz wnika w pory podłoża, a nośnik na bazie kwasu mlekowego ulatnia się. Realizacja wydruku kończy się schłodzeniem i osuszeniem wydruku.

Nadruki ecosolwentowe wykonujemy wyłącznie na zamówienie i na wymiar. Każdy projekt przed wydrukiem poddajemy specjalistycznej analizie, sprawdzając jego parametry techniczne w kontekście końcowego efektu wizualnego zamówionych materiałów. Dokładamy wszelkich starań, by każdy wydruk ecosolwentowy był w 100% zgodny z Twoją wizją! Drukujemy przede wszystkim na różnego rodzaju foliach i nienasiąkliwych materiałach z PCV w składzie, ale także na papierze, siatkach, banerach czy tkaninach typu canvas.

Zdjęcie domyślne

Doskonała jakość wydruków ecosolwentowych

Wysokiej klasy plotery ecosolwentowe zapewniają rozdzielczość nawet do 1440 dpi, system ciągłego podawania atramentu oraz drukowanie z wykorzystaniem głowic ze zmienną wielkością kropli atramentu. To wszystko sprawia, że druk ecosolwentowy to gwarancja najwyższej precyzji, perfekcyjnego odwzorowania wszystkich detali projektu oraz wiernego oddania zastosowanych kolorów. Jakość druku ecosolwentowego znacząco przewyższa jakość tradycyjnego druku solwentowego.

Materiały spersonalizowane z użyciem nadruków ecosolwentowych zachowują stabilność estetyczną przez okres nawet 24 miesięcy!

Zdjęcie domyślne
Zdjęcie domyślne

Wydruk ecosolwentowy – trwały i wytrzymały

Trwałość wydruków ecosolventowych szacuje się na okres około 2 lat. Specjaliści podkreślają, że to wystarczająca ilość czasu dla skutecznego zrealizowania większości kampanii reklamowych i marketingowych! W celu uzyskania maksymalnej trwałości materiałów wytworzonych z zastosowaniem druku ecosolventowego – wszystkie wydruki pokrywa się dodatkową warstwą ochronnego laminatu. Laminacja podwyższa trwałość wydruków oraz zwiększa odporność materiałów na uszkodzenia mechaniczne i zmienne czynniki atmosferyczne: skrajne temperatury, opady i promieniowanie UV.

Wydruki ekosolventowe

Zastosowanie wydruków ecosolwentowych

Metoda druku ecosolwentowego sprawdza się dobrze wszędzie tam, gdzie potrzebne jest uzyskanie wysokiej jakości zadruku o żywej kolorystyce, w dowolny formacie. Wykorzystując technikę druku ecosolwentowego można drukować na różnego rodzaju miękkich, nasiąkliwych i nienasiąkliwych podłożach.

Z wykorzystaniem techniki druku ecosolwentowego tworzy się m.in. reklamy wielkoformatowe (bilbordy, plakaty), pylony, firmowe / reklamowe plandeki samochodowe i naklejki do car wrappingu (naklejki na szyby samochodów, autobusów, tramwajów itp.), trwałe naklejki reklamowe oraz różnego rodzaju etykiety, wlepki itp. Wszystkie materiały zadrukowane ecosolwentem mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Wydruki ekosolventowe
Druk ecosolvent

Nowoczesny druk ecosolwentowy w D-POS

Doskonale wyposażony w niezwykle precyzyjne i wydajne urządzenia park maszynowy pozwala nam realizować wszelkiego typu zlecenia w zakresie druku ecosolwentowego.

Korzystamy wyłącznie z ekologicznych atramentów, które są w pełni bezpieczne dla środowiska naturalnego i nie mają negatywnego wpływu na zdrowie człowieka. Ponad 20 lat doświadczenia w branży przekłada się na najwyższą jakość świadczonych przez nas usług, kompleksową obsługę i konkurencyjne ceny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!