Blog

Podłoże pod fototapetę – na czym możemy kleić fototapetę?

Podłoże pod fototapetę – na czym możemy kleić fototapetę?

Nowoczesne fototapety to produkty maksymalnie trwałe i wytrzymałe, które są w stanie udźwignąć nawet najbardziej nieszablonowe pomysły na aranżacje. Estetyczne przyklejenie fototapety na wybraną powierzchnię wymaga jej właściwego przygotowania. Idealne podłoże pod tapetę powinno być suche, gładkie i równomiernie chłonne. Standardowo fototapetę kładzie się na ścianie, ale... Czy od tej reguły są wyjątki? Owszem! Fototapetę można przykleić również na starą tapetę lub fototapetę, meble, drzwi,...

Porównanie pleksi i poliwęglanu litego – co wybrać?

Porównanie pleksi i poliwęglanu litego – co wybrać?

Pleksi i poliwęglan lity to nowoczesne tworzywa sztuczne, określane jako zamienniki szkła. Korzysta z nich wiele branż, w tym branża reklamowa. Obydwa materiały doskonale nadają się do tworzenia różnego rodzaju elementów kampanii marketingowych i skutecznych nośników dowolnych treści reklamowych bądź informacyjnych. Zarówno z pleksi, jak i z poliwęglanu litego można produkować niewielkie gadżety reklamowe, standy i ekspozytory oraz meble, szyldy i tablice. Opracowujesz strategię komunikacji...

Tryptyk obraz – wieloelementowa dekoracja ścienna

Tryptyk obraz – wieloelementowa dekoracja ścienna

Człowiek już kilkadziesiąt tysięcy lat temu próbował swoich sił w... dekorowaniu wnętrz. Naukowcy szacują, że najsłynniejsze malowidło z jaskini Altamira, przestawiające czerwonego bizona, liczy około 30 - 40 tysięcy lat. Z kolei najbogatsza kolekcja prehistorycznej sztuki naskalnej znajduje się w rejonach Sahary i liczy około 100 tysięcy ścian pokrytych kolorowymi malowidłami. W starożytności ówcześni artyści udoskonalali techniki malarskie, malując na rozmaitych materiałach i tworząc coraz lepszej jakości pędzle. Gwałtowny rozwój technik malarskich nastąpił w średniowieczu i to właśnie z tej epoki pochodzą najstarsze zachowane tryptyki.

Jak przygotować plik do druku wielkoformatowego?

Jak przygotować plik do druku wielkoformatowego?

Właściwe przygotowanie pliku do druku wielkoformatowego to klucz do uzyskania estetycznego i w pełni zaspokajającego oczekiwania Klienta efektu. Technologia druku wielkoformatowego umożliwia drukowanie na dowolnych materiałach i w dowolnych rozmiarach. Uznaje się, że zlecenia na druk wielkoformatowy to zlecenia na wydruki, których szerokość zaczyna się od 50 cm, czyli przekracza możliwości największych drukarek biurowych. Zastosowanie technologii druku wielkoformatowego pozwala tworzyć przede wszystkim fototapety, bilboardy, ale również, plakaty, flagi i banery reklamowe oraz roll-up'y. W zależności od potrzeb i specyfiki danego zlecenia, druk formatowy może być realizowany w jednej z nowoczesnych technologii drukarskich. Najczęściej sięga się po druk solventowy i ekosolventowy czy druk UV.

Jak montować neony led? Jak montujemy NEOLED-y?

Jak montować neony led? Jak montujemy NEOLED-y?

Neony ledowe to instalacje, które można montować do różnych podłoży i na wiele różnych sposobów. Kluczowe dla wybrania odpowiedniej opcji montażowej są: wielkość neonu, jego ciężar i ilość elementów, z których się składa. Istotny jest również rodzaj podłoża oraz miejsce instalacji. Inne rozwiązanie będzie trzeba zastosować montując neon ledowy wewnątrz pomieszczeń prywatnych i komercyjnych, a jeszcze inne montując neon na zewnątrz. Jak zamontować neony ledowe, by uzyskać estetyczny, bezpieczny i trwały rezultat?

Reklama świetlna – jakie są zalety reklamowych neonów led?

Reklama świetlna – jakie są zalety reklamowych neonów led?

Reklama jest kluczem do efektywnego docierania do klientów i skutecznego wyróżniania się na tle konkurencji. Nasycenie przestrzeni miejskiej różnymi formami reklamy outdoorowej sprawia, że coraz trudniej przebić się przez gąszcz bilboardów, plakatów i afiszy, banerów, diapazonów i sandwichy, naklejek na witrynach, car wrappingu... Konsumenci również odczuwają pewnego rodzaju zmęczenie naszpikowanym reklamami otoczeniem i stopniowo, w ramach swego rodzaju reakcji obronnej organizmu przed nadmiarem informacji, przestają zwracać uwagę na standardowe nośniki reklam i obojętnieją na komunikowane za ich pomocą treści.

Czym są neony ledowe? – ledowa alternatywa dla neonów

Czym są neony ledowe? – ledowa alternatywa dla neonów

Klasyczne neony to lampy wyładowcze, których historia sięga początków XX wieku. Pierwsze gięte szklane rurki wypełnione neonem i świecące na czerwono powstały w 1915 roku. W Polsce neony były niezwykle popularne w latach 60. i 70. XX wieku. Dominowały wówczas w przestrzeni miejskiej, skutecznie przyciągając uwagę przechodniów. Po blisko 40. latach neony przeżywają swój renesans i... znowu świecą! Tym razem jednak przede wszystkim światłem LED. Co to jest neon ledowy? Z jakich elementów się składa, jak jest tworzony i gdzie może być stosowany?

Jak wykonuje się neon LED na ścianę?

Jak wykonuje się neon LED na ścianę?

NEOLEDy to nowoczesne neony ledowe, które znajdują zastosowanie w branży reklamowej. Pozostają widoczne przez całą dobę, są dynamiczne, skutecznie przyciągają uwagę i pozwalają efektywnie wyróżnić się na tle konkurencji. Po neony LED coraz częściej sięgają również projektanci wnętrz, aranżujący zarówno prywatne, jak i komercyjne przestrzenie. NEOLED-y wykonane z najwyższej jakości materiałów: solidnego tworzywa sztucznego, elementów świetlnych LED oraz kabli i zasilacza. W zależności od wielkości instalacji - neony mogą być przeznaczone do bezpośredniego montażu na ścianie lub zamocowane na transparentnej bazie lub aluminiowym stelażu. Jak powstaje neon led na ścianę? Wyjaśniamy krok po kroku.

Mocowanie lustra do ściany – jak poprawnie zamontować lustro?

Mocowanie lustra do ściany – jak poprawnie zamontować lustro?

Lustro to element wystroju wnętrz, który łączy funkcjonalność z elegancją, efektownie rozjaśniając wnętrza i optycznie je powiększając. Gdzie montujemy lustra? Przede wszystkim w łazienkach i przedpokojach, ale również w sypialniach i garderobach. Ponadto nowoczesne lustra bez ramy, w różnych rozmiarach i kształtach, najczęściej robione na zamówienie - wpisują się także w projekty awangardowych salonów oraz różnego rodzaju wnętrz komercyjnych. Bez względu na to, gdzie chcesz powiesić...

Fazowane czy szlifowane – jakie lustro wybrać?

Fazowane czy szlifowane – jakie lustro wybrać?

Odpowiednio dobrane i dopasowane lustro może zmienić charakter wnętrza, efektownie go rozjaśnić i optycznie powiększyć. Coraz bardziej zaawansowane technologie i urządzenia umożliwiają wykonywanie luster na zamówienie, nie tylko w dowolnych kształtach i rozmiarach, ale również z perfekcyjnym wykończeniem. Fazowane i szlifowane lustra doskonale wpisują się nie tylko we wnętrza łazienek czy przedpokojów! Coraz częściej sięgamy po nie, by stworzyć eleganckie aranżacje nowoczesnych salonów oraz...

ZAUFALI NAM