Fototapety na wymiar

O nas

Czas się poznać! Jesteśmy założycielami i współwłaścicielami D-POS, której celem jest dostarczanie Klientom najwyższej jakości materiałów POS oraz fototapet i paneli szklanych. Naszą specjalnością jest druk cyfrowy!

Bartek Jakóbowski i Marcin Krakowiak.

Dwa biznesy i wspólny pomysł na rozwój

W roku 1995 Bartek Jakóbowski zakłada firmę Logo-b, która zajmuje się produkcją nowoczesnych materiałów POS. 4 lata później ze swoim biznesem startuje Marcin Krakowiak. Jego firma Studio 7 Studio Reklamowo-Poligraficzne oferuje projektowanie graficzne oraz koordynacją produkcji poligraficznych dla klientów korporacyjnych.

Poznajemy się w 1999 roku, gdy Marcin szuka wykonawcy, któremu mógłby zlecić produkcję ekspozytorów z plexi dla jednego ze swoich Klientów. Nasze spotkanie okazuje się początkiem doskonałej współpracy, opartej na rzetelności i zaufaniu. Już wtedy łączy nas spójne, profesjonalne podejście do obsługi Klientów i Kontrahentów oraz… rozczarowanie nieuczciwością drobnych agencji reklamowych.

W 2000 roku Studio 7 zmienia nazwę na Direct POS. Kolejne lata to intensywna praca nad rozwojem i specjalizacją firmy. Powstaje pierwsza strona internetowa i odbywają się pierwsze spotkania z klientami korporacyjnymi, dla których tworzone są materiały POS z tworzyw sztucznych i metalu. Zmieniamy lokal, rozbudowujemy zespół pracowników i doposażamy park maszyn. Wkrótce Direct POS jest gotowe, by efektywnie realizować zlecenia wysokonakładowe dla krajowych i międzynarodowych Klientów.

Łączymy siły i rośniemy w siłę!

W 2010 roku podejmujemy decyzje o sformalizowaniu naszej współpracy i skonsolidowaniu naszych sił. Z połączenia Logo-b i Direct POS powstaje D-POS sp.j. Co nam to dało?

Mogliśmy efektywnie zdywersyfikować portfel branżowy, rozszerzyć i zróżnicować grono naszych Klientów oraz świadczonych usług. Jak? Poprzez skierowanie się w stronę wysokojakościowego druku cyfrowego, dającego mnóstwo możliwości tworzenia produktów najwyższej klasy dla maksymalnie szerokiej grupy odbiorców prywatnych i komercyjnych.
Gdy w naszej hali stanął pierwszy stołowy ploter UV – wiedzieliśmy, że idziemy we właściwym kierunku. Od tamtej pory nieustannie modernizujemy nasz park maszynowy, stawiając na najnowocześniejsze urządzenia i sprzęty. Nasi specjaliści mają do swojej dyspozycji najwyższej klasy plotery drukujące, tnące, gnące i laminujące. Mamy coraz większe możliwości produkcyjne, obejmujące tworzenie dowolnych i personalizowanych materiałów POS, ale… nie tylko!

Naturalną konsekwencją rozwoju parku maszynowego było szukanie nowych możliwości biznesowych. Dogłębna analiza rynku i nasze know-how zaowocowały utworzeniem dwóch osobnych działów produkcyjnych: panele szklane z nadrukiem i atestowane fototapety. Nasz zespół powiększył się o ekipy montażowe, dzięki którym możemy oferować naszym Klientom kompleksowe usługi.

Doświadczenie przy realizacji POS, nowoczesny park maszynowy oraz szeroka wiedza praktyczna pozwalają nam podejmować się realizacji naprawdę trudnych technicznie i organizacyjnie zadań. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Józefa Piłsudskiego, Muzeum Żydów Polskich Polin – to miejsca, gdzie można zobaczyć wielopłaszczyznowy zakres naszych możliwości.

Zawsze wydaje się, że coś jest niemożliwe, dopóki nie zostanie zrobione.

Zgadzamy się z tą myślą, zawodowo i prywatnie!

Do każdego kolejnego zadania podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, dzięki czemu zdarza nam się… robić rzeczy niemożliwe do zrobienia.

Zobacz na czym pracujemy – przedstawiamy nasze “zabawki”!

Plotery UV stołowe (KOLOR + BIAŁY)

Dwie maszyny o stołach roboczych 2,1m x 3,1m oraz 2,5m x 1,3m

Wielkogabarytowy stół podciśnieniowy umożliwia druk na pojedynczych dużych elementach (np. drzwi) jak i na wielu mniejszych spozycjonowanych detalach. Stacjonarny stół, w przeciwieństwie do stosowanych w ploterach hybrydowych „taśmociągów”, pozwala na precyzyjne umiejscowienie nadruku na elementach czy przedmiotach o kształtach nieregularnych.

Technika druku atramentami UV pozwala nanosić nadruki na bardzo różnorodne podłoża takie jak: plexi, PCW, MDF, drewno, płyta wiórowa i OSB, szkło, aluminium, ceramika, papier, karton, tektura falista, folia samoprzylepna i wiele innych.

Druk przy zastosowaniu kropli atramentu o zmiennej wielkości (od 4 pikolitrów) pozwala na osiągniecie niemal fotograficznej jakości wydruku.

Konstrukcja tych maszyn pozwala na druk bez marginesów „od krawędzi do krawędzi”. Płynna regulacja wysokości głowicy drukującej pozwala na druk na materiałach sztywnych jak i elastycznych o grubości do 50 mm.

Zastosowania:

 • nadruki na szkle do kuchni, łazienki
 • nadruki na plexi, polipropylenie, PCV
 • nadruki na kartonie
 • bardzo wymagające nadruki na wszelkich nietypowych podłożach, typu beton, drewno
 • nadruki na blasze

Należy pamiętać, że biały poddruk nie jest obowiązkowy na całej powierzchni – możemy swobodnie operować transparentnością co pozwala uzyskać spektakularne i kreatywne efekty wizualne. Choć urządzenia są imponujących gabarytów bez problemu radzą sobie z małymi i delikatnymi elementami, jak długopisy, powerbanki, linijki.

Z powodzeniem drukujemy na tzw gadżetach reklamowych.

Ploter UV rolowy (KOLOR + BIAŁY)

Ta maszyna wykorzystuje zalety techniki druku UV ale stosuje je tylko na podłożach występujących w postaci rolowej, czyli wszelkie folie PCV, folie PETG, papiery, canvasy, podłoża strukturalne, np. podłoża tapetowe. Max szerokość rolki do 160 cm.

W związku z tym, że technologia UV nie generuje wysokich temperatur (w przeciwieństwie np. do technologii latex) należy mocno podkreślić, że możemy drukować w pełnej jakości na wszelkich cienkich podłożach z tworzyw sztucznych, które nie są odporne na szok temperaturowy. Drukujemy w temperaturze pokojowej, nie ma potrzeby pogrzewać podłoża a co za tym idzie ryzykować np. stabilności wymiarowej.

Kompletną nowością jaką oferuje ta maszyna jest możliwość druku 3 warstw jednocześnie: kolor + biały + kolor w jednym przelocie… Tak, dwustronne naklejki odseparowane białym kolorem drukuje w jednym przelocie. Są gotowe do aplikacji np. na witrynach sklepowych zaraz po zdjęciu z maszyny.

Plotery eco-solventowe

Technologia druku solwentowego zapewne znana jest wszystkim od dawna.
Dwie maszyny: o szerokości 1350mm i 1600mm.
Naszymi ploterami możemy drukować w bardzo wysokiej jakości na papierze, folii samoprzylepnej, banerach, siatkach, canvasach itp.

Główne cechy:

 • wysoka rozdzielczość – do 1440 dpi
 • max szerokości druku 1300mm i 1600 mm.
 • system ciągłego podawania atramentu
 • w standardzie dodatkowo przyspiesza druk i ułatwia obsługę ploterów

Zastosowanie
Produkcja plakatów, naklejek, oklein samochodowych, fototapet, rollupów, reprodukcji obrazów czy zdjęć oraz oczywiście szeroko rozumianych reklam.

Ploter tnący

z optycznym rozpoznawaniem paserów

 • praca w pełni automatyczna na szerokości 1600 mm
 • przełomowa technologia rozpoznawania paserów pozwala na precyzyjne i ciągłe wycinanie nawet całej rolki medium
 • wycinania najbardziej skomplikowanych konturów, z wielką dokładnością
 • posiada osobny nóż do automatycznego odcinania arkuszy z rolki

1. Wycinanie (rycowanie) naklejek po paserach
2. Wycinanie folii ploterowych (kolorowych) – np. napisy

Zastosowanie

 • Zastępuje najbardziej skomplikowane wykrojniki przy produkcji nalepek
 • Czujnik optyczny umożliwia automatyczne rozpoznawania markerów umieszczonych na wydrukach, co w połączeniu z automatyczną korekcją deformacji tworzy bardzo precyzyjne narzędzie do wycinania bądź nacinania po obrysie.

Ploter laserowy

 • Plotera laserowego o polu 1200mm x 800mm używamy do szybkiego, precyzyjnego i bezdotykowego wycinania elementów z plexi.
 • Zarówno z czystej plexi jak i po zadruku UV.
 • Cięcie laserowe pozwala uzyskać elegancją, błyszczącą krawędź cięcia.

Frezowanie + Cięcie
+ Bigowanie + Oscylacja

Pole robocze to 1,52m x 3,05m.
Możliwości są na prawdę imponujące.
Ta hybrydowa frezarka CNC to tak na prawdę wszechstronny system 3 różnych głowic w jednej obudowie. Trzy różne technologie cięcia oferują maksymalną wszechstronność za pomocą wrzeciona frezarskiego i dwóch noży — stycznego, oscylacyjnego albo połączenia obu.

FREZARKA
Wrzeciono z automatycznym magazynkiem wymiany 7 frezów daje możliwość precyzyjnej obróbki detali, które wymagają zastosowanie różnych frezów i precyzyjnego utrzymania pozycji.

NÓŻ STYCZNY AKTYWNY
służy do obróbki wszystkich giętkich i półsztywnych materiałów typu PCV, PETG, papier, tektura, pozwalając uzyskać czyste krawędzie cięcia. Mamy do dyspozycji – poprzez łatwa wymianę ręczną – kilka rodzajów noży: „saber blade”, tzw pizza – kółko do cięcia, bigujący, nóż 45 stopni, nóż prosty.

NÓŻ OSCYLACYJNY
Pneumatyczny, 9000 oscylacji/min. pozwala wycinać materiały typu guma, tektura, pianka a szeroka gama noży pozwala nam dobierać odpowiednie rozwiązanie do danego podłoża

OPTYCZNA KALIBRACJA
możemy wykorzystywać oznaczenia na drukowanych materiałach do korekcji linii cięcia w celu uzyskania pożądanego kształtu.

Zobacz również

Materiały
POS

Druk UV
i frezowanie

Fototapety
na wymiar

Panele szklane
na wymiar

Obrazy
na płótnie

Obsługa inwestycji
komercyjnych

Park
maszynowy

Nasz
blog