Cięcie sklejki

Cięcie sklejki

Sklejka jest materiałem drewnopochodnym, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Może być wykonana z różnych gatunków naturalnego drewna i przeznaczona zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i na zewnątrz (sklejka wodoodporna), a w zależności od rodzaju drewna ma nieco inny wygląd oraz właściwości. Pomimo bardzo dużej odporności mechanicznej na rozciąganie i wyginanie sklejka daje się bardzo łatwo obrabiać przy pomocy frezarki – wycinanie w sklejce nawet najbardziej skomplikowanych kształtów czy grawerunków nie stanowi dla nas najmniejszego problemu!
Cięcie sklejki
Cięcie sklejki kompas

Cięcie sklejki frezarką CNC – szybko i dokładnie

Naszym klientom proponujemy wycinanie sklejki na hybrydowej frezarce CNC wyposażonej w 3 głowice i wrzeciono z automatycznym magazynkiem wymiany 7 frezów oraz system rozpoznawania oznaczeń na obrabianych materiałach. Dzięki temu możemy uzyskać linię cięcia o dowolnym kształcie i nie mamy problemów z obrabianiem nawet niewielkich detali o nietypowych wzorach.

Cięcie sklejki frezem ma jeszcze jedną ogromną zaletę w porównaniu do laserowego wycinania sklejki – elementy wykonane na naszej frezarce nigdy nie mają nadpalonych krawędzi, nie trzeba ich więc dodatkowo obrabiać, by się tych nadpaleń pozbyć.

Cięcie sklejki kotwica

Wycinanie ze sklejki dowolnych kształtów

Dzięki naszej zaawansowanej technologicznie hybrydowej frezarce CNC jesteśmy w stanie wyciąć sklejkę na dowolny kształt i określony przez klienta wymiar w obrębie pola roboczego o powierzchni 1520×3050 mm. Gwarantujemy precyzję cięcia na poziomie do 0,5 mm.

Niezależnie od stopnia skomplikowania linii cięcia wszystkie krawędzie nie mają żadnych zadr, nierówności ani nie są poszarpane, nie wymagają więc jakiejkolwiek dalszej obróbki. Dotyczy to zarówno cięcia sklejki przed zadrukiem, jak i wycinania sklejki już uprzednio zadrukowanej. Materiał przytrzymywany jest na stole poprzez podciśnienie, więc nie trzeba wiercić dodatkowych otworów i używać wkrętów do utrzymania nieporuszonej płyty na stole.

Cięcie sklejki kotwica
Cięcie sklejki warszawa

D-POS – precyzyjne wycinanie sklejki na wymiar

Ponad 20-letnia praktyka w branży i doskonale wyposażony park maszynowy pozwalają nam podjąć się realizacji nawet najbardziej wymagających zleceń w zakresie wycinania w sklejce na wymiar (zadrukowanej lub czystej) oraz wykonywania grawerunków według dostarczonej specyfikacji. W atrakcyjnej cenie wykonujemy zlecenia w każdym nakładzie – od niewielkich serii po duże projekty na skalę przemysłową.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!