Frezowanie CNC

Cięcie frezarką

Frezarki CNC, czyli obrabiarki oparte na układach sterowania numerycznego, coraz częściej zastępują ręcznie sterowane maszyny do obróbki skrawaniem. Dzięki temu, że za całość procesu obróbki odpowiada komputer, proces przebiega z ogromną precyzją i prędkością nieosiągalną dla tradycyjnych obrabiarek. To z kolei przekłada się na znaczne usprawnienie produkcji, minimalizację strat materiału i eliminację błędów. Z tego powodu frezarki CNC są powszechnie używane w branży reklamowej do wycinania, grawerowania i frezowania różnego typu materiałów, w tym również tworzyw sztucznych i metalu.
Frezowanie CNC
Frezowanie materiałów

Cięcie frezarką CNC

Współczesne frezarki CNC pozwalają bez problemu wycinać dowolne, nawet bardzo skomplikowane kształty w dowolnego typu materiałach i tworzywach sztucznych.

W branży reklamowej najczęściej cięcie i frezowanie CNC jest wykonywane w płytach plexi, w PCV, polistyrenie HIPS, czy poliwęglanie.

Precyzyjnie ciąć frezarką można także drewno, sklejkę i materiały drewnopochodne, kompozyty (np. dibond, laminaty), tekturę czy gumę, a uzyskane w ten sposób elementy cechują się idealną powtarzalnością oraz nie wymagają dodatkowej obróbki krawędzi.

Cięcie frezarką CNC

Grawerowanie i frezowanie CNC

Cięcie frezarką CNC to tylko jedno z możliwych zastosowań tego rodzaju urządzeń.

Z powodzeniem wykorzystujemy je również do nanoszenia grawerunków o różnym stopniu złożoności na dowolny materiał, a także do kształtowania krawędzi poszczególnych elementów oraz wykonywania w praktycznie dowolnym materiale rowków, stopni, otworów nieprzelotowych, kieszeni czy zagłębień.

Cięcie frezarką CNC
Grawerowanie frezarką

Nowoczesne cięcie nośników reklamy frezarką CNC w D-POS

Do frezowania, grawerowania i cięcia nośników reklamy wykorzystujemy nowoczesne frezarki CNC z naszego parku maszynowego o polu roboczym 1520 x 3150 mm, dzięki czemu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty.

Ponad 20 lat doświadczenia w branży i szeroka wiedza specjalistyczna przekładają się na sprawną, rzetelną i w pełni zgodną z projektem realizację powierzonych nam zleceń.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!