Gięcie plexi Warszawa

Gięcie plexi

Organiczne szkło, PMMA, czyli tzw. plexi, jest jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych stosowanych do produkcji akcesoriów i materiałów reklamowych. To efekt wysokiej podatności plexi na zginanie (po uprzednim rozgrzaniu) – nawet w warunkach domowych można bez większego problemu podgrzać plexi tak, by dało się je wygiąć. Aby jednak uzyskać odpowiednią powtarzalność, gięcie plexi musi odbywać się z wykorzystaniem profesjonalnych urządzeń - giętarek. Tylko ta metoda zapewnia właściwą precyzję i estetykę procesów gięcia i wyginania plexi.
Gięcie plexi Warszawa
Wyginanie plexi

Zastosowania plexi

Plexi to przezroczysty i odporny na promieniowanie UV materiał, znajdujący ze względu na swoje właściwości powszechne zastosowanie w wielu branżach, m.in. w budownictwie, meblarstwie czy produkcji pojazdów. Z giętego pleksi wykonuje się np. elementy zadaszeń, akrylowe przeszklenia i okna (np. w samolotach) i rozmaite elementy konstrukcyjne, które mogą równocześnie pełnić funkcje estetyczne.

W branży reklamowej najczęściej pleksi wykorzystuje się do produkcji różnego rodzaju stojaków, standów, ekspozytorów, kasetonów, pojemników i innych elementów wyposażenia wnętrz, np. mebli ekspozycyjnych na targi. Gięcie pleksi umożliwia również tworzenie bardziej zaawansowanych produktów, współpracujących z oświetleniem, np. elementów podświetleniowych czy ekranów dla projekcji multimedialnych.

Zdjęcie domyślne

Plexi – wyginanie w celu uzyskania pożądanych form

Plexi jest tworzywem termoplastycznym, o ograniczonej ciągliwości, które stosunkowo łatwo poddaje się precyzyjnemu formowaniu pod wpływem wysokich temperatur. Żaden inny materiał nie daje tak wielu możliwości uzyskania rozmaitych form i kształtów przy zachowaniu nienagannego wyglądu materiału i pełnej przezierności. Wykorzystanie profesjonalnych urządzeń pozwala na równomierne wyginanie plexi w różnych płaszczyznach i w dowolnym stopniu. Detale projektu powinny determinować grubość i wielkość arkuszy pleksi poddawanych gięciu.

Zdjęcie domyślne
Gięcie pleksi

Jak  profesjonalnie wyginać plexi?

W zależności od efektu końcowego, który chcemy uzyskać wyginając plexi – korzystamy z profesjonalnych giętarek liniowych i szczelinowych, które umożliwiają równomierne podgrzanie elementów do właściwej temperatury. Urządzenia pozwalają na precyzyjną obróbkę arkuszy różnej wielkości, również materiałów wcześniej zadrukowanych techniką druku UV, wyciętych za pomocą frezarki lub lasera oraz grawerowanych.

Zdjęcie domyślne

Wyginanie plexi – Warszawa i nie tylko

Naszym miejscem pracy jest Warszawa – gięcie plexi realizujemy na miejscu, bez konieczności przesyłania materiałów między kolejnymi punktami usługowymi w celu zrealizowania kompleksowej usługi obejmującej np. druk na plexi oraz cięcie plexi na wymiar i wyginanie pleksi. To rozwiązania pozwalające nam minimalizować koszty, a co za tym idzie – oferować naszym Klientom wyginanie z plexi w maksymalnie atrakcyjnych cenach. Oczywiście z przyjemnością obsługujemy zleceniodawców z całej Polski, dokładając wszelkich starań, by zindywidualizowana oferta na plexi gięcie na wymiar była optymalnie dopasowana do Twoich potrzeb i oczekiwań oraz zawsze bezkonkurencyjna cenowo.

Zdjęcie domyślne
Usługi gięcia plexi

Gięcie plexi na wymiar – profesjonalnie w D-POS

W naszej ofercie znajduje się szeroki wachlarz usług obróbkowych, wśród których jest wyginanie plexi na wymiar i na zamówienie. Przyjmujemy zlecenia na dowolną ilość elementów, które mają zostać poddane gięciu – bez względu na ich wielkość i stopień skomplikowania projektu. Gięcie pleksi realizujemy również na dużych płytach o regularnych i nieregularnych kształtach.

Nasz zespół doświadczonych specjalistów ma do swojej dyspozycji doskonale wyposażony park maszyn, w którym znajdują się najwyższej klasy giętarki do do plexi, umożliwiające efektywne, precyzyjne oraz estetyczne wyginanie plexi. Do każdego zlecenia na gięcie plexi podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, szczegółowo analizując Twoje potrzeby i detale zamówienia. Jesteśmy w stanie sprostać niemal każdemu zleceniu, nawet bardzo skomplikowanemu zleceniu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!