Gięcie plexi Warszawa

Gięcie plexi

Organiczne szkło, PMMA, czyli tzw. plexi, jest jednym z najpopularniejszych tworzyw sztucznych stosowanych do produkcji akcesoriów i materiałów reklamowych. To efekt wysokiej podatności plexi na zginanie (po uprzednim rozgrzaniu) – nawet w warunkach domowych można bez większego problemu podgrzać plexi tak, by dało się je wygiąć. Aby jednak uzyskać odpowiednią powtarzalność, gięcie plexi musi odbywać się na profesjonalnej giętarce liniowej, ponieważ tylko ta metoda zapewnia właściwą precyzję i estetykę procesu.
Gięcie plexi Warszawa
Wyginanie plexi

Zastosowania plexi

Plexi to przezroczysty i odporny na promieniowanie UV materiał, znajdujący ze względu na swoje właściwości powszechne zastosowanie w wielu branżach, m.in. w budownictwie, meblarstwie czy produkcji pojazdów.

W branży reklamowej najczęściej pleksi wykorzystuje się do produkcji różnego rodzaju stojaków, standów, ekspozytorów, kasetonów, pojemników i innych elementów wyposażenia wnętrz, a także do wyrobu np. elementów podświetleniowych czy ekranów dla projekcji multimedialnych.

Gięcie pleksi

Jak wyginać plexi?

Pleksi to tworzywo termoplastyczne o ograniczonej ciągliwości. Aby uzyskać zakładany efekt końcowy, do gięcia plexi wykonujemy na przeznaczonych do tego profesjonalnych giętarkach szczelinowych, które umożliwiają równomierne podgrzanie elementów do właściwej temperatury.

Potrafimy także zaginać plexi wcześniej zadrukowaną UV lub wyciętą frezarką albo laserem.

Gięcie pleksi
Usługi gięcia plexi

Usługi gięcia plexi w D-POS

Oferujemy w konkurencyjnych cenach kompleksowe usługi w zakresie gięcia plexi, także w przypadku elementów o dużych albo nietypowych rozmiarach.

Używane przez nas giętarki umożliwiają efektywne, precyzyjne oraz estetyczne gięcie plexi, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać prawie każdemu, nawet bardzo skomplikowanemu zleceniu. Powierzone nam projekty zawsze realizujemy dopiero po dokładnej analizie potrzeb klienta oraz naszych możliwości, dzięki czemu spełniają wszystkie wymagania i oczekiwania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!