Czym jest Office Fit-out?

utworzone przez | 22 października 2021 | 0 komentarzy

22 października 2021 | 0 komentarzy

About The Author

Office Fit-out to hasło, które pojawia się w kontekście projektowania i wyposażania miejsc pracy. Fit out oznacza dosłownie wyposażyć / umeblować i może odnosić się do dowolnej przestrzeni lub wnętrza. Office Fit-out to fitout powierzchni biurowych, którego nadrzędnym celem jest takie urządzenie przestrzeni, by ta spełniała wszelkie przepisy i normy oraz gwarantowała najwyższy możliwy komfort pracownikom.

Specjaliści coraz częściej podkreślają, że biuro jest jednym z narzędzi pracy, podobnie jak dobrej jakości komputer, sprawny telefon (koniecznie z pojemną baterią!) czy swobodny dostęp do szybkiego Internetu. Co to oznacza w praktyce? Miejsce pracy powinno być zaprojektowane z najwyższą precyzją, dla konkretnej osoby lub zespołu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz charakteru realizowanych zadań. Czym jest projekt fit-out i jak wpływa na pracę pojedynczych osób i zespołów pracowników?

Office Fit-out (biura) – co oznacza?

Office fit-out można zdefiniować jako szczególny rodzaj podejścia do projektowania przestrzeni biurowych, zlokalizowanych najczęściej w komercyjnych budynkach. Nowoczesna aranżacja wnętrz przeznaczonych do pracy wymaga z jednej strony szczegółowej znajomości wszelkich przepisów regulujących kwestie związane m.in. z bezpieczeństwem i higieną pracy oraz przepisami przeciwpożarowymi, a z drugiej umiejętności trafnego diagnozowania specyficznych potrzeb użytkowników danej przestrzeni oraz skutecznego zarządzania budżetem inwestycyjnym.

Projektant specjalizujący się w office fit-out powinien dążyć do stworzenia wnętrza pozytywnie wpływającego na potencjał zespołu w nim pracującego, podnoszącego jego efektywność i produktywność. W zależności od zadań stojących przed pracownikami danej firmy – powierzchnie biurowe mogą sprzyjać skupieniu i wyciszeniu lub pobudzać do działania oraz wzmagać myślenie koncepcyjne i kreatywne. Projekty fit-out biura powinny zawsze zapewniać jak najkorzystniejsze warunki do pracy również w czysto technicznym znaczeniu – wygodnych i ergonomicznych krzeseł, biurek oraz różnego rodzaju mebli pomocniczych, a także akustyki przestrzeni, świeżości i czystości powietrza we wnętrzach czy temperatury w nich panującej. To elementy projektów fit-out, które mają bezpośredni wpływ na zdrowie i samopoczucie pracownika.

Office Fit-out może dotyczyć urządzania nie tylko klasycznych przestrzeni biurowych, ale również gabinetów i stref wypoczynkowych, sal konferencyjnych, recepcji i lobby czy firmowych cafeterii.

Usługi fit-out – gdzie szukać specjalistów?

Office fit-out można zlecić doświadczonym projektantom i architektom wnętrz, najlepiej specjalizującym się w świadczeniu usług w zakresie projektowania wnętrz biurowych. Branża fit-out prężnie się rozwija, dzięki czemu obecnie, bez względu na lokalizację powierzchni biurowej oraz rozległość czy stopień skomplikowania zlecenia, bez problemu powinniśmy znaleźć firmę / biuro projektowe, które zajmuje się obsługą klientów w tej dziedzinie.

Wybierając firmę, której zlecimy projekt lub projekty typu office fit-out, warto zwrócić uwagę na zakres usług. Najlepsi specjaliści oferują nie tylko doradztwo i projektowanie przestrzeni biurowej, ale mogą również zaproponować swoim klientom pełne wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia i/lub kompleksowe usługi. W ramach tych ostatnich wykonywany jest projekt, który po akceptacji trafia do realizacji przez doświadczoną ekipę fachowców. Firma jest wówczas odpowiedzialna m.in. za przeprowadzenie niezbędnych remontów, współpracę z producentami specjalistycznych produktów wykończeniowych (np. z producentami fototapet czy producentami paneli szklanych) oraz dostarczenie i montaż wszystkich elementów wyposażenia (m.in. mebli, podłóg i wykładzin, oświetlenia).

Koszty fit-out biura – inwestycja, która się zwróci!

Projekty typu fit-out charakteryzuje oryginalność. To nieszablonowe koncepty opracowywane indywidualnie dla konkretnych klientów i ich biur, w pełni dopasowane do potrzeb pracowników i danej działalności oraz możliwości aranżacyjnych poszczególnych przestrzeni biurowych. Koszty fit-out zależą m.in. od wielkości biura i ilości pomieszczeń, które wymagają dostosowania w ramach fitout, a także od ilości i jakości wyposażenia, stopnia zaawansowania różnego rodzaju instalacji (m.in. instalacji oświetleniowych, klimatyzacji, oczyszczaczy powietrza itp.) czy ilości i jakości elementów dekoracyjnych (np. fototapet i paneli szklanych).

Dla specjalistów zajmujących się projektowaniem office fit-out punktem wyjścia może być zarówno brief zawierający zestaw szczegółowo opisanych wymagań i oczekiwań zleceniodawcy, jak i budżet inwestycyjny klienta. Kreatywny projektant przestrzeni biurowych może zaproponować kilka wersji danego projektu, np. office fit-out w wersji ekonomicznej (projekt niskobudżetowy), office fitout w wersji standard oraz fit-out biura w wersji premium.

D-POS dla branży Office fit-out

Naszą specjalnością są elementy wykończeniowe do wnętrz prywatnych i komercyjnych. Produkujemy między innymi najwyższej jakości fototapety oraz panele szklane, które można dowolnie personalizować, a także wydruki na canvasie, elegancki lacobel i lustra. Wszystkie fototapety, panele szklane, lacobel i lustra są wykonywane na zamówienie i na wymiar, zawsze zgodnie z projektem dostarczonym nam przez Klienta. Nie zajmujemy się tworzeniem koncepcji, ale oferujemy pełne wsparcie techniczne podczas dopracowywania szczegółów projektów oraz sprawdzania ich parametrów w kontekście efektu wizualnego produktu końcowego. Nasze propozycje do projektów fit-out to rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w przestrzeni biurowej, są w 100% bezpieczne dla człowieka i jego otoczenia oraz posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty.

Fototapety do projektów fit-out biura

Nowoczesne fototapety do obiektów komercyjnych to produkty najwyższej klasy, charakteryzujący się doskonałą jakością wydruku oraz ponadprzeciętnymi walorami użytkowymi. Do produkcji fototapet do biur w D-POS stosujemy papier lateksowy (importowany z USA), który zadrukowujemy z wykorzystanie technologii druku UV (polimerowe farby są napylane na powierzchnię papieru, a następnie utwardzane za pomocą światła ultrafioletowego), a następnie pokrywamy trwałym laminatem pochodzenia podłogowego.

Nasze fototapety są trwałe, wytrzymałe i bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Można je bez problemu zmywać na mokro oraz skutecznie dezynfekować. Zdjęcia nie odbarwiają się, a kolory nie blakną – ani pod wpływem promieniowania słonecznego, ani mocnego i punktowego oświetlenia sztucznego. Jakość, trwałość i bezpieczeństwo fototapet od D-POS potwierdzają atesty: Atest Higieniczny PZH (dotyczący nietoksyczności) oraz Atest ITB (dotyczący trudnopalności). Co ważne, prawdopodobnie jako jedyni w Polsce mamy atest na kompletną, zamontowaną fototapetę, a nie wyłącznie jej składowe!

Fototapety wykonujemy wyłącznie na zamówienie, co daje naszym Klientom możliwość zaaranżowania ścian biurowej przestrzeni w 100% zgodnie z oryginalnymi projektami fit-out. Zleceniodawcom udostępniamy darmową bazę najwyższej jakości zdjęć, grafik wektorowych i ilustracji – to ponad 100 milionów propozycji do dowolnego wykorzystania.

Office fitout i panele szklane

Panele szklane z nadrukiem to kolejny produkt, który może stanowić element wykończeniowy powierzchni biurowej zaprojektowanej w duchu office fit-out. Panele szklane wykonujemy na wymiar i na zamówienie, co pozwala na idealne dopasowania szklanych tafli do wielkości ścian na nie przeznaczonych oraz do wizualnego pomysłu na przestrzeń biurową. Do produkcji paneli szklanych wykorzystujemy wyłącznie bezpieczne szkło hartowane, które zadrukowujemy z wykorzystaniem technologii druku UV. W kompleksowej obsłudze klientów biznesowych i korporacyjnych bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za pomiar, wykonanie panelu zgodnie z projektem oraz terminowy montaż.

Canvas, lacobel i lustra do fit-out powierzchni biurowych

Pozostałe nasze propozycje do projektów office fit-out to wydruki na płótnie typu canvas, lacobel oraz lustra.

  • obrazy na płótnie typu canvas – jeżeli w projekcie przestrzeni biurowej znajdują się obrazy, najlepiej wykonać je na zamówienie i na wymiar; taką możliwość dajemy naszym klientom, którzy mogą zlecić nam wydruk na płótnie każdej ilości obrazów (realizujemy zarówno pojedyncze zlecenia, jak i zlecenia na serie wydruków), w dowolnych rozmiarach i standardowych kształtach (prostokąty, kwadraty);
  • lacobel – lakierowane szkło stanowi idealną ochronę dla ścian w miejscach szczególnie narażonych na zabrudzenia, np. biurowych kuchniach czy łazienkach; lacobel stanowi doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie projekty fit-out przewidują zastosowanie jednokolorowych i stonowanych w odbiorze powierzchni;
  • lustra – to element aranżacji ścian, który może dodawać wnętrzom charakteru, optycznie je powiększać i rozjaśniać (poprzez odbijanie i rozpraszanie światła naturalnego lub sztucznego); dla naszych Klientów wykonujemy lustra w dowolnych kształtach i wielkościach.

Podsumowanie

Office fit-out to nowoczesne podejście do projektowania i wyposażania przestrzeni biurowej. Specjaliści działający w branży fitout podkreślają, że kluczem do optymalnego urządzenia miejsca pracy jest holistyczne podejście do każdego projektu uwzględniające równocześnie wszelkie przepisy i normy, charakter prowadzonej działalności oraz specyficzne potrzeby pracowników. Celem projektów fit-out jest tworzenie maksymalnie komfortowych miejsc pracy – sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu, ułatwiających skupienie i pobudzających kreatywność oraz podnoszących efektywność i produktywność zespołów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 2 =