Fototapeta do WC – jaki rodzaj warto wybrać?

utworzone przez | 8 września 2022 | 0 komentarzy

8 września 2022 | 0 komentarzy

About The Author

Toaleta to miejsce, do którego nawet król chadzał piechotą. Różnica polega tylko na tym, że w poprzednich stuleciach przedstawiciele królewskich rodów musieli zadowolić się kamiennymi ścianami i posadzkami, a my możemy zafundować sobie absolutnie dowolną aranżację toalety! Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań, które pozwalają na pełną personalizację wnętrz, są fototapety do WC.

Czym powinny się charakteryzować tapety do toalety? Jakie tapety do WC będą się dobrze prezentowały na ścianach oraz gwarantowały trwałość i stabilność wizualną wykończenia?

Jaka fototapeta do WC – najważniejsze parametry techniczne

Jeszcze do niedawna pomysł użycia w aranżacji toalety fototapety był skazany na porażkę. To pomieszczenie wymagające materiałów odpornych na wilgoć i podwyższoną temperaturę. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów i technologii – urządzenie WC z zastosowaniem tapet stało się możliwe! Jaka tapeta do WC sprawdzi się najlepiej?

Solidne podłoże i trwały nadruk

Bazą tapety do toalety powinien być trwały papier lateksowy, który gwarantuje finalnemu produktowi optymalną wytrzymałość i stabilność wizualną. Ten rodzaj podłoża zapewnia również najlepsze rezultaty w kwestii precyzyjnego odwzorowania projektu, z zachowaniem kolorystyki i wszystkich detali. Nadruki na fototapetach wykonuje się z wykorzystaniem technologii druku UV. To metoda polegająca na napylaniu farb polimerowych na papier oraz ich utwardzaniu światłem ultrafioletowym.

Fototapeta do WC

Laminat – niezbędna warstwa ochronna

Laminacja pozwala na skuteczne zabezpieczenie zadrukowanego papieru. Użycie mocnego laminatu będącego pochodną laminatu podłogowego sprawia, że tapeta do WC staje się odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz wilgoć i wodę. To produkt bezproblemowy do utrzymania w idealnej czystości. Laminowane fototapety do toalety możesz bezpiecznie czyścić na sucho i na mokro – z użyciem standardowych detergentów myjących i preparatów do dezynfekcji.

Fototapeta do toalety – gdzie ją umieścić?

Fototapeta w toalecie może być umieszczona właściwie na każdej ścianie pomieszczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazła się za toaletą lub obok niej. Jedyne, czego warto unikać to instalowanie fototapety w strefie mokrej – w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki. Produkt jest wodoodporny, ale ciągły i bezpośredni kontakt z wodą w dłuższej perspektywie może doprowadzić do jego stopniowego niszczenia.

Tapety do toalety przyklejane są najczęściej na jednej całej ścianie lub na górnej części jednej, lub trzech ścian (nad linią lamperii wykonanej z płytek).

Fototapeta w WC – jaki rodzaj warto wybrać?

Idealna fototapeta do WC – jak wybrać wzór?

Jesteś zdecydowany na zaaranżowanie wnętrza toalety z zastosowaniem fototapety? Wiesz już, czym powinna się charakteryzować fototapeta do WC, by trwale i estetycznie ozdabiać ścianę lub ściany pomieszczenia. Czas zastanowić się nad tym, jaki motyw i kolorystyka sprawdzą się w tym najczęściej niewielkim wnętrzu.

Tapeta do małej toalety

Fototapeta do małego WC powinna optycznie powiększać przestrzeń, a w przypadku ciemnych toalet – również ją rozjaśniać. W pierwszej kolejności zdecyduj, którą ze ścian chcesz wykończyć z zastosowaniem fototapety.

Jeżeli ściana jest wąska – wybierz wzór, który optycznie ją poszerzy, np. krajobraz z widnokręgiem. W pomieszczeniach o niestandardowej wysokości zamontuj tapety ze wzorami, które przywrócą wnętrzu proporcje. Zarówno w wysokich, jak i niskich pomieszczenia sprawdzi się fototapeta schody do toalety (w niskich pomieszczeniach – schody mogą prowadzić w górę, a w wysokich – w dół).

W toalecie nie ma okien? Zdecyduj się na fototapety w jasnych kolorach, dzięki którym nawet najmniejsze WC nie będzie przytłaczające i ciemne.

Tapety 3D do toalety

Doskonałą robotę w mniejszych i większych toaletach robią tapety do WC 3D. Trójwymiarowe zdjęcia optycznie powiększają wnętrza, dodając im wizualnej przestronności i zdecydowanego charakteru. Fototapeta 3D do toalety może wprowadzać Cię uliczkami w urocze miasteczko (kolorowe, w sepii lub czarno – białe), prowadzić Cię leśną lub polną ścieżką, odkrywać przed Tobą zakamarki dżungli lub prezentować Ci wielowymiarowe piękno majestatycznego wodospadu. Fototapeta 3D do WC to jeden z najbardziej efektownych sposobów na wykończenie WC.

Śmieszne fototapety do WC

Lubisz Art deco, typografię i maksymalnie spersonalizowane wnętrza? Nie daj sobie wmówić, że jedynym słusznym wystrojem toalety jest ten klasyczny i elegancki! Nic nie stoi na przeszkodzie, by w Twoim WC pojawiły się zabawne grafiki, ilustracje czy zdjęcia. Do najpopularniejszych w kategorii „śmieszne fototapety do WC” należą zdecydowanie te ze zwierzakami przyglądającymi się Twoim poczynaniom.

Fototapeta w WC – jaki rodzaj warto wybrać?

Podsumowanie

Sięgając po fototapety do toalety, nie musisz ograniczać się do tego, co oferuje Ci ceramika. Nowoczesna toaleta może być bowiem wykończona dokładnie tak, jak chcesz. Jeśli nie kręcą Cię klasyczne wzory i kolory oraz powtarzalne motywy płytek i dekorów – fototapeta do toalety będzie idealnym rozwiązaniem aranżacyjnym dla Ciebie! Tapety do toalety mogą prezentować dowolne zdjęcia i grafiki, przedstawiające np. żywą lub martwą naturę (motyw wody, wodospadów, kamienie, lasy), architekturę (motywy miast, mostów, schodów, detali architektonicznych) czy śmieszne obrazki. Twoja toaleta jest naprawdę mała? Wybierz tapety 3D do WC i przekonaj się, ile przestrzeni może optycznie zyskać nawet niewielkie pomieszczenie.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 14 =