Neony ledowe są coraz bardziej widoczne w przestrzeni publicznej. Sięga po nie branża marketingowa, projektując estetyczne szyldy reklamowe i informacyjne oraz nowoczesne elementy komunikacji wizualnej firm i przedsiębiorstw. Ale neony LED znajdują również zastosowanie we wnętrzach, zarówno komercyjnych, jak i prywatnych. Stanowią oryginalne ozdoby ścian w naszych domach, kawiarniach, restauracjach czy zakładach fryzjerskich i kosmetycznych. Chcesz zainwestować w NEOLED? Dowiedz się, ile kosztuje neon ledowy i od czego zależy koszt nenonu ledowego!

Od czego zależy koszt nenonu ledowego?

Neony ledowe to bardzo szeroka kategoria produktów, które dostępne są zarówno w postaci gotowych do powieszenia lub ustawienia instalacji (dostępnych np. w sklepach z artykułami dekoracyjnymi / artykułami wyposażeniem wnętrz), jak i na zamówienie u producentów neonów LED. Ponadto neony różnią się wielkością i ilością elementów oraz kolorem tworzywa, kolorem światła i zaawansowaniem technologii ledowej. Każdy neon ledowy powinien być wyposażony w zasilacz o odpowiedniej mocy. Na koszt neonu ledowego wpływ będzie miał również zaplanowany sposób montażu neonu i ewentualne dodatkowe elementy montażowe, np. aluminiowy stelaż lub plecy z plexi.

Przeanalizujmy, od czego zależy koszt neonu ledowego i jego finalna cena.

Neony ledowe – gotowe i na zamówienie

Biorąc pod uwagę sposób wykonania i dostępność neonów ledowych – można je podzielić na trzy podstawowe kategorie.

  1. Gotowe neony LED (dostępne od ręki w sklepach z dekoracjami, wyposażeniem wnętrz oraz na różnego rodzaju platformach sprzedażowych) – to najczęściej niewielkie neony ledowe w formie popularnych napisów i symboli, z białym licem i świecące na jeden wybrany kolor. Tego typu neony mogą być przeznaczone do postawienia na półce lub powieszenia na ścianie (za pomocą zawieszek lub taśm montażowych) oraz być wyposażone w prosty zasilacz wtyczkowy.
  2. Neony LED na zamówienie, wykonywane na podstawie uniwersalnych szablonów – to neony, które można zamówić u producenta, korzystając z udostępnionej przez niego bazy szablonów. Zlecenia na  neon mogą dopuszczać wprowadzenie drobnych zmian we wzorze / szablonie, najczęściej w zakresie wielkości neonu lub koloru światła.
  3. Spersonalizowane neony LED na zamówienie, wykonywane w oparciu o autorski projekt Klienta. To neony ledowe tworzone od podstaw na zlecenie zamawiającego. Z tej opcji najczęściej korzystają Klienci komercyjni, zamawiający m.in. neonowe szyldy reklamowe, logo firmowe w formie neonu lub inny element komunikacji wizualnej przedsiębiorstwa.

Koszt wykonania neonu ledowego

Najtańsze są neony gotowe. W zależności od ich wielkości, oryginalności wzoru, rodzaju zastosowanej technologii LED oraz ewentualnych dodatkowych elementów montażowych – koszt takiego neonu może wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Droższe są neony ledowe wykonywane na zamówienie. Od kilkuset złotych do kilku lub kilkunastu tysięcy zapłacimy za neon wykonany na podstawie wzoru / szablonu zaproponowanego przez producenta. Najwyższy jest koszt wykonania neonu ledowego na podstawie autorskiego projektu. Klient decydujący się na tę opcje musi liczyć się z wydatkami od kilkuset złotych (za mały neon LED na zamówienie) do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych za duży, zewnętrzny neon ledowy.

Wielkość neonu i ilość elementów

Neony ledowe mogą składać się z pojedynczych elementów lub ich dowolnej ilości. Pojedyncze elementy łączone są wówczas odpowiednio dobranymi przewodami. Im mniejszy i mniej skomplikowany neon, tym koszt jego wykonania, a co za tym idzie cena – będą niższe.

Koszt tworzywa sztucznego – neony zewnętrzne i wewnętrzne

Na koszt neonu ledowego wpływ będzie miała jakość zastosowanego tworzywa sztucznego. Im trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne materiał zostanie zastosowany – tym wyższa będzie cena neonu. Neony zewnętrzne wymagają użycia tworzyw maksymalnie odpornych na zmienne warunki atmosferyczne, co sprawia, że instalacje przeznaczone do montażu na zewnątrz mogą być droższe od ściennych neonów wewnętrznych. Niewielkie różnice w cenach neonów może również generować wybrany przez Klienta kolor lica neonu – tworzywa barwione mogą być droższe od klasycznych tworzyw białych.

Koszt technologii LED oraz rodzaju i mocy zasilacza

Neon ledowy świeci dzięki zastosowaniu technologii LED. Dostępne są zarówno pojedyncze diody ledowe (stosowane np. w stojących neonach używanych jako dekoracje podczas przyjęć weselnych), jak i różnego rodzaju taśmy ledowe / węże ledowe. Na koszt neonu będą wpływać zarówno ilość / długość źródeł światła, ich moc oraz kolor (najdroższa będzie technologia RGB umożliwiająca sterowanie kolorem światła), jak i rodzaj i moc zasilacza. Najtańsze są zasilacze wtyczkowe (stosowane w małych neonach), a najdroższe modułowe zasilacze szczelne (stosowane do zasilania neonów zewnętrznych).

Dodatkowe elementy montażowe

Małe i średniej wielkości neony można wieszać na ścianach za pomocą odpowiednio dobranych taśm montażowych lub na zintegrowanych zawieszkach (koszt ich wykonania nie wpływa znacząco na cenę neonu). Dodatkowe, mniejsze lub większe koszty będą się wiązały z koniecznością wykonania baz, lub stelaży. Bazy z poliwęglanu mogą być elementem pozwalającym na uzyskanie maksymalnie estetycznego neonu. Aluminiowe stelaże, wykonane na zamówienie do konkretnego neonu, umożliwiają stabilny montaż dużych i wieloelementowych neonów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

NEOLED – ile kosztuje LED neon w D-POS?

Neony ledowe w ofercie D-POS to NEOLEDy wykonywane na zamówienie i na wymiar. Stworzyliśmy bazę ciekawych i cieszących się największą popularnością szablonów (bazę stale aktualizujemy i uzupełniamy!), które udostępniamy naszym Klientom za darmo. Wykonujemy zarówno neony w 100% zgodne z zaproponowanym przez nas wzorem, jak i te dowolnie spersonalizowane (nasi Klienci najczęściej decydują się na zmianę wielkości neonu lub zmianę koloru lica i światła LED).

Bazując na wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu materiałów POS, wiemy, że nasi Klienci poszukują produktów łączących najwyższą jakość z oryginalnością. Dlatego w naszej ofercie NEOLED-ów nie mogło zabraknąć opcji neonów ledowych na zamówienie, które podobnie jak fototapety czy panele szklane – tworzymy w oparciu o projekty Klientów. Zapewniamy techniczne wsparcie na etapie projektowania, indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz rzetelną wycenę każdego zamówienia.

Ile kosztuje led neon na zamówienie? Koszt neonu ledowego zależy od wielu wskazanych we wpisie czynników, przede wszystkim wielkości i stopnia skomplikowania instalacji. Neony wykonywane w oparciu o nasze wzorów kosztują od 600,00 zł. Koszt neonów ledowych realizowanych zgodnie z projektem Klienta może wynieść od 700,00 zł.

Podsumowanie

Koszt wykonania neonu ledowego zależy od wielu czynników i parametrów instalacji. Kluczowa jest wielkość neonu i stopień skomplikowania wzoru oraz fakt, czy dany neon jest produktem gotowym / ogólnodostępnym, czy instalacją wykonywaną na zamówienie. Na koszt neonu ledowego wpływają ponadto: rodzaj tworzywa sztucznego, stopień zaawansowania technologii led, rodzaj i moc zasilacza oraz dopasowany do wielkości i miejsca ekspozycji sposób montażu neonu.

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − jeden =