NEOLEDy to nowoczesne neony ledowe, które znajdują zastosowanie w branży reklamowej. Pozostają widoczne przez całą dobę, są dynamiczne, skutecznie przyciągają uwagę i pozwalają efektywnie wyróżnić się na tle konkurencji. Po neony LED coraz częściej sięgają również projektanci wnętrz, aranżujący zarówno prywatne, jak i komercyjne przestrzenie. NEOLED-y wykonane z najwyższej jakości materiałów: solidnego tworzywa sztucznego, elementów świetlnych LED oraz kabli i zasilacza. W zależności od wielkości instalacji – neony mogą być przeznaczone do bezpośredniego montażu na ścianie lub zamocowane na transparentnej bazie lub aluminiowym stelażu. Jak powstaje neon led na ścianę? Wyjaśniamy krok po kroku.

Projekt, czyli jak powstaje neon led na ścianę? 

Jak wykonać neon led na ścianę? Zacznij od projektu! To pierwszy kroki prowadzący do stworzenia każdego NEOLEDu. Decydując się na zamówienie neonu LED u producenta najczęściej masz możliwość skorzystania z gotowych szablonów i uniwersalnych projektów. Większość producentów oferuje możliwość personalizacji „gotowców”, m.in. poprzez zmianę ich koloru i wielkości (z zachowaniem proporcji poszczególnych elementów). 

W D-POS oferujemy bazę gotowych projektów neonów ledowych, z której nasi Klienci mogą dowolnie korzystać. NEOLEDy mogą również zostać wykonane od podstaw, zgodnie z Twoją wizją i pomysłem. 

Dobór materiałów do realizacji projektu

Projekt gotowy? Czas na wybór materiałów, które pozwolą zrealizować zamówienie na neon i odpowiedź na pytanie: jak powstają neony ledowe na ścianę.

Kolor neonu – światło i lico

Twój neon może świecić na biało, w jednym z kilku kolorów do wyboru bądź posiadać opcję swobodnej regulacji koloru (w zakresie nawet w około 16. milionach odcieni. 

  • neony świecące na biało, z białym licem – po wyłączeniu zasilania neon jest biały
  • neony święcące na wybrany kolor z licem w kolorze światła – po wyłączeniu zasilania neon ma określony kolor
  • neony wielokolorowe EGB (skrót z ang. Red, Green, Blue) z białym licem – po włączeniu zasilania neon jest biały, po włączeniu można dowolnie sterować kolorem neonu za pomocą pilota.

Zasilanie neonu ledowego

Każdy neon ledowy wyposażony jest w zasilacz 12V o odpowiedniej mocy, dopasowanej do wielkości neonu i ilości elementów, z których się składa. Zasilanie neonu ledowego może być wyprowadzone w dowolnym miejscu neonu – od dołu, od góry lub z boku oraz od tyłu (tzw. zasilanie kinkietowe, które pozwala ukryć przewód zasilający w ścianie). Sam zasilacz może mieć klasyczną postać wtyczkową (wkładany do gniazdka, sprawdzający się w przypadku mniejszych neonów), postać modułową i modułową – szczelną (zasilacz szczelny przeznaczony jest do neonów instalowanych na zewnątrz). 

Przewody łączące elementy neonu

Litery i luźne elementy neonu ledowego łączone są przewodami, standardowo dostępnymi w dwóch podstawowych kolorach: białym lub czarnym. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu widoczności przewodów – najlepiej zdecydować się na kolor maksymalnie zbliżony do koloru ściany / podłoża, na którym zostanie zainstalowany neon. 

Plecy neonu ledowego

Małe neony ledowe, z zasilaniem wyprowadzonym z boku instalacji, można montować bezpośrednio do ściany za pomocą odpowiednio dobranych taśm montażowych. Taśmy powinni uwzględniać zarówno ciężar neonu, jak i rodzaj / strukturę podłoża. Małe i średniej wielkości neony jednoelementowe mogą zostać również wyposażone w specjalne zawieszki, za pomocą których powiesimy neon na haczykach, śrubach lub gwoździach. 

Większe neony mogą wymagać zastosowania pleców / bazy, która zagwarantuje stabilność wizualną całej instalacji. Bazy mogą być wykonane zarówno z transparentnego tworzywa (najczęściej plexi), jak i aluminiowych stelaży lub stalowych kratek w industrialnym stylu. Neony stojące przeznaczone do ekspozycji na podłożu mogą być wyposażone dodatkowo w „stopy” (najczęściej z tworzywa sztucznego), dzięki którym neon będzie bezpiecznie stał.

Montaż

Montaż niewielkich neonów jest całkowicie bezproblemowy i można przeprowadzić go samodzielnie. Wystarczy wybór miejsca z dostępne do energii elektrycznej i zamontowanie na ścianie odpowiednich uchwytów. Duże neony ledowe wewnętrzne i zewnętrzne powinny być montowane przez specjalistów, którzy zadbają zarówno o bezpieczeństwo całej instalacji, jak i właściwe jej podłączenie. 

Jak wykonać neon led na ścianę samodzielnie? 

Lubisz DIY? Niewielkie neony led możesz spróbować wykonać samodzielnie. Kup taśmę LED o odpowiedniej długości i świecącą w pożądanym kolorze, wyposażoną w bezpieczny zasilacz. Do stworzenia własnego neonu LED potrzebujesz dodatkowo elastycznego profilu, który będziesz mógł ukształtować wedle własnego pomysłu i uznania. W tej kategorii znajdziesz m.in. elastyczne profile aluminiowe i profile silikonowe. Taśmę LED wsuń w profil i nadaj mu zaplanowany kształt. Aby Twój neon zachował swój kształt konieczne jest przymocowanie go do wybranego podłoża, np. deski, płyty MDF, płyty wiórowej lub stalowej kratki. Do mocowania możesz użyć trytytek, drucików lub wstążek. Pamiętaj, że uszkodzenie profilu może oznaczać, że uszkodziłeś również taśmę! Taki produkt nie nadaje się już do użytku! 

Podsumowanie

Neony ledowe to nowoczesna alternatywa dla klasycznych neonów. Jak powstają neony ledowe na ścianę? Neony LED powstają z najwyższej jakości materiałów: tworzywa sztucznego i taśmy ledowej / światła ledowego. Pojedyncze elementy neonu połączone są za pomocą przewodów, a cała instalacja wyposażona jest w odpowiednio dobrany zasilacz wtyczkowy lub modułowy. NEOLEDy powstają na zamówienie, w oparciu o gotowy szablon lub indywidualny projekt instalacji. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 − pięć =

Szanowni Państwo

Informujemy, że w dniu:
02 maja
(czwartek)
nasza firma nie pracuje.

Szanowni Państwo

Informujemy, że w dniu:
02 maja
(czwartek)
nasza firma nie pracuje.