Jaki nadruk do białej kuchni?

utworzone przez | 24 maja 2021 | 0 komentarzy

24 maja 2021 | 0 komentarzy

About The Author

Biała kuchnia to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań aranżacyjnych do tego pomieszczenia. Dlaczego? Bo biel jest maksymalnie uniwersalna i ponadczasowa, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Można ją również swobodnie zestawiać z innymi kolorami, dobierając sprzęty, akcesoria i dekoracje wedle własnego uznania lub w zgodzie z aktualnymi trendami. Ponadto biały kolor, zwłaszcza w wersji z połyskiem, efektywnie rozjaśnia i optycznie powiększa nawet niewielką przestrzeń. Jakie panele szklane do białej kuchni wybrać? Postawić na ożywiający wnętrze kontrast czy gwarantującą ład i porządek monochromię? Bierzemy pod lupę inspiracje i pomysły na białą kuchnię!

Panele szklane do białej kuchni – funkcjonalnie i elegancko

Panele szklane to najnowocześniejszy sposób na zabezpieczenie ścian w białej kuchni (i nie tylko!), stosowane przede wszystkim w strefie między blatem roboczym a górnymi meblami (lub nad blatem roboczym, w przypadku braku górnego ciągu mebli). Panele szklane do kuchni wykonywane są zawsze na zamówienie i na wymiar, dzięki czemu mogą być optymalnie dopasowane do powierzchni ściany (bez łączeń lub z pojedynczymi łączeniami – w przypadku ścian bardzo długich) oraz zgodne z indywidualnymi preferencjami i aranżacyjnymi wizjami.

Panele szklane pozwalają na dowolne zaaranżowanie ścian oraz całkowite spersonalizowanie wnętrza każdej kuchni – żaden inny sposób wykończenia nie daje takich możliwości! Nadruk na szkle wykonywany jest w nowoczesnej technologii druku UV, który gwarantuje fotograficzne odwzorowanie projektu oraz jego maksymalną trwałość – wzór nie będzie blaknął, ani się odbarwiał (również w przypadku ekspozycji panelu na promieniowanie UV czy podwyższone temperatury i gorące opary znad kuchenki).

Jaka grafika do białej kuchni?

Szklany panel do białej kuchni – jak wybrać?

Biała kuchnia to wnętrze, które jest bardzo łatwe do urządzenia, bo… po prostu wszystko do białego koloru pasuje. Panel szklany do białej kuchni może więc prezentować dowolną grafikę, wzór lub zdjęcie oraz mieć dowolną kolorystykę – tutaj wszystko zależy od nas i tego, jaki finalnie efekt chcemy uzyskać we wnętrzu. Oto garść inspiracji do białej kuchni!

Jak ożywić białą kuchnię? Postaw na wyraziste wzory i kolory!

Postawiliśmy na białą bazę, którą chcemy ożywić? Meble kuchenne w białym kolorze nie zdominują wnętrza, jeśli uzupełnimy je o panele szklane w ciemnych lub kontrastowych kolorach i mocnych wzorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu kuchnia zyska zdecydowany i elegancki charakter, zwłaszcza jeśli postawimy na zestawienie bieli z czernią, grafitem lub modnym granatem czy ciemną zielenią.

Eleganckie wzory mogą być abstrakcyjne (nieregularne lub regularne), bądź przedstawiać dowolne przedmioty lub produkty na ciemnym tle (np. szklane butelki na artystycznym, stalowym tle czy plastry soczystych cytryn na czarny, lub grafitowym tle). Rewelacyjnym sposobem na ożywienie białej kuchni w nieco bardziej swojskim i nieprzesadnie formalnych stylu, jest zestawienie jasnych frontów z soczystą zielenią – na panelach szklanych można nadrukować różnego rodzaju trawy lub zioła, które mogą „wyrastać” z blatu lub „zwisać” pod ciągiem górnych szafek. W tej roli sprawdzą się również zdjęcia kolorowych kwiatów.

Wybór grafiki do białek kuchni

Jasne kolory i delikatne wzory – przepis na harmonijne wnętrze

Biała kuchnia nie musi być nudna, nawet jeśli zdecydujemy się na jasny total look. Wybierając subtelne grafiki w jasnych tonacjach – osiągniemy efekt harmonijnego i spokojnego wnętrza, w którym zawsze będziemy się dobrze czuć. Biel możemy zestawić z panelami szklanymi z motywem jasnoszarych fal, beżowych heksagonów lub abstrakcyjnych spirali. Ponadto na panelach szklanych można nadrukować m.in. delikatne, białe lub kremowe kwiaty, jasne kamienie lub muszle, a nawet mieniące się w słońcu drobinki piasku lub spienione fale błękitnego morza. Tutaj doskonale sprawdzą się również dowolne grafiki i zdjęcia, ale w sepii.

Fototapety do białej kuchni – aranżacje z pięknych zdjęć

Technologia druku UV pozwala na wydrukowanie na szkle dowolnego zdjęcia w fotograficznej jakości, z zachowaniem głębi wszystkich kolorów oraz precyzyjnym odwzorowaniem detali.  Biała kuchnia zapewnia nam pełną swobodę w wyborze zdjęcia lub zdjęć, które wyeksponujemy na panelu – wszystko będzie pasowało do tej uniwersalnej bazy.

Oto najpopularniejsze zdjęcia / motywy wybierane na panele szklane do białej kuchni:

  • kawa (ziarna kawy, ale również filiżanki z kawą)
  • owoce i warzywa
  • motywy abstrakcyjne, fractale
  • słodkie desery (ciastka, lody, muffinki, donuty z kolorowymi posypkami)
  • naturalne widokówki, najczęściej: spowite mgłą lasy i góry, plaża oraz kwieciste łąki
  • panoramy miast lub architektoniczne detale w zbliżeniu
  • wnętrza kawiarni, uliczki.

Typografia do kuchni – napisy na dowolnym tle

Typografia, rozumiana jako umieszczanie w swoim otoczeniu, w roli dekoracji napisów i pojedynczych znaków graficznych, to jeden z ciekawszych trendów ostatnich lat. Panele szklane do kuchni umożliwiają stworzenie oryginalnych aranżacji z literami, słowami i dowolnymi hasłami w roli głównej.

Grafika na panelach szklanych do białej kuchni

Na panelach szklanych do białej kuchni można nadrukować m.in.:

  • zasady obowiązujące w tym pomieszczeniu, takie zupełnie na serio lub takie z przymrużeniem oka (np.: jeśli nabrudziłeś – posprzątaj, jeśli ugotowałeś – podziel się, bądź wdzięczny za każdy posiłek, delektuj się… życiem, zawsze zamykaj lodówkę) 
  • zabawne hasła (np.: Joey doesen’t share, najpierw kawa!)
  • przepisy (np. na ulubione potrawy lub scany odręcznych przepisów naszych babć).

Modna cegła lub beton? Wydrukuj je na szkle!

Panele szklane do białej kuchni to możliwość funkcjonalnego zaaranżowania ścian z wykorzystaniem motywów, które w swojej oryginalnej formie mogłyby być niepraktyczne. O czym mowa? Między innymi o modnej, czerwonej cegle, industrialnym betonie, warstwowo układanym kamieniu, drewnie czy maleńkich, mozaikowych płytkach… Wszystkie te sposoby wykończenia wiążą się z mniejszymi lub większymi uciążliwościami podczas użytkowania: na cegle i kamieniach będzie zbierał się kurz i brud, na nieodpowiednio zabezpieczonym betonie będą widoczne wszystkie tłuste plamy, drewno nie poradzi sobie w starciu z podniesioną wilgotnością, a w fugi między kafelkami mozaiki szybko stracą swój świeży wygląd. Każdy z tych motywów może jednak znaleźć się na ścianie w kuchni właśnie za sprawą paneli szklanych oraz doskonałej jakości zdjęć!

Personalizacja białej kuchni – panel szklany z autorskim zdjęciem lub grafiką

Technologia druku UV pozwala na nadrukowanie na szkle każdego zdjęcia lub grafiki. Panel szklany do białej kuchni może zyskać niepowtarzalny charakter, jeśli umieścimy na nim nasze zdjęcie / zdjęcia lub grafikę – wykonaną w odpowiednim programie lub zeskanowną (tą drogą możemy przenieść na panel szklany np. rysunki dzieci). Warunek? Jest tylko jeden: dobra rozdzielczość zdjęcia lub grafiki, która pozwoli na jej dopasowanie do wielkości panelu i wydrukowanie w satysfakcjonującej jakości, bez nieestetycznych rozmyć.

Nadruki do białej kuchni?

Podsumowanie

Masz pomysł na białą kuchnię? Wybierz panele szklane do białej kuchni, które optymalnie wpiszą się w to wnętrze, gwarantując pomieszczeniu funkcjonalność i ponadczasową elegancję. Szklany panel do białej kuchni może stanowić wyrazisty akcent we wnętrzu, zdecydowanie odcinając się od bieli frontów meblowych intensywnymi i/lub ciemnymi kolorami oraz przykuwającymi wzrok motywami. To najlepszy sposób na ożywienie białej kuchni i dodanie jej zdecydowanego charakteru. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kuchnia pozostała jasna i stonowana – na ścianach wnętrza mogą pojawić się panele szklane w delikatne wzory, w jasnych kolorach. Panele szklane to również najlepszy wybór dla osób, które szukają oryginalnych rozwiązań – za pomocą nadruku UV na szkło można przenieść dowolną, autorską grafikę lub zdjęcie.

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + jedenaście =