Najmodniejsze motywy fototapet – jakie fototapety są najchętniej wybierane

utworzone przez | 8 września 2022 | 0 komentarzy

8 września 2022 | 0 komentarzy

About The Author

Czy fototapety są modne? Zdecydowanie tak! W ciągu ostatnich kilku sezonów możemy zaobserwować prawdziwy fototapetowy boom! Zdobią ściany szkół i przedszkoli, galerii handlowych, galerii sztuki i muzeów, a także firmowych biur działających w najróżniejszych branżach. Coraz częściej pojawiają się również w prywatnych wnętrzach mieszkań i domów – w salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych, przedpokojach, a nawet… w łazienkach i toaletach.

Urządzasz swoje pierwsze mieszkanie? Remontujesz dom?

Fototapety modne kiedyś i dziś

Moda na fototapety na wymiar? Jeśli z racji wieku jesteś za młody/a, by pamiętać, że na ścianach mieszkań w latach 80. i 90. XX wieku królowały jelenie na rykowisku oraz rozpikselowane mordki dzikich kotów – musisz nam uwierzyć na słowo: tak było! Teraz pewnie chcesz zapytać czy fototapety są jeszcze modne, prawda? Odpowiadamy: fototapety do domu modne są… ZNOWU!

Fototapeta modna – powrót fototapet wNajmodniejsze motywy fototapet – jakie fototapety są najchętniej wybierane nowej odsłonie

Po latach nieobecności we wnętrzach fototapety wróciły w maksymalnie odświeżonej wersji. To produkty wykończeniowe, które w niczym nie przypominają swoich poprzedniczek. Nowoczesne fototapety wykonywane są na doskonałej jakości papierze lateksowym, zadrukowywane z wykorzystaniem technologii druku UV oraz pokrywane solidnym laminatem.

Najważniejsze cechy nowoczesnych fototapet

Nowoczesne fototapety na wymiar zawdzięczają swoją rosnącą popularność kilku cechom. Oto najważniejsze z nich:

  • Jakość zdjęć? HD! Z perfekcyjnym odwzorowaniem kolorów i wzorów.
  • Dopasowanie fototapety do ścian? Precyzyjne! Fototapety są robione na wymiar, dzięki czemu idealnie pasują do powierzchni, na której mają zostać zaaplikowane (również ścian skośnych czy obłych).
  • Personalizacja? Dowolna! Zamawiając fototapety masz możliwość określenia nie tylko ich rozmiaru, ale również umiejscowienia kluczowych elementów wzoru na fototapecie oraz jej kolorystyki (kolorową fototapetę można zmienić na sepię lub fototapetę czarno-białą).
  • Trwałość? Bezkonkurencyjna! Nowoczesne fototapety są odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i wodę, zachowują pełną stabilność wizualną przez maksymalnie długi czas.

Najmodniejsze motywy fototapet – jakie fototapety są najchętniej wybierane

Najmodniejsze fototapety – przegląd

Co dokładnie kryje się pod hasłem modna fototapeta? Projektanci wnętrz wskazują na kilka kategorii, w których można szukać tych najmodniejszych aktualnie fototapet.

Motywy roślinne

Wraz z modą na rośliny doniczkowe we wnętrzach nastała moda na fototapety z motywami roślinnymi. to szeroka kategoria, w której znajdują się zarówno efektowne liście palm, bananowców i monster, jak i minimalistyczne zdjęcia eterycznych traw oraz kolorowe fototapety z kwiatami.

Modne fototapety ścienne mogą prezentować motywy roślinne zarówno w skali mikro, jak i w skali makro. Tutaj wszystko zależy od Ciebie i wnętrza, które chcesz zaaranżować. Do urządzania mniejszych przestrzeni lepiej wybierać fototapety z drobniejszym wzorem, np. dużą ilością liści czy kwietną łąka sfotografowaną z dowolnej perspektywy. W dużych wnętrzach dobrze będą się prezentować wybrane przez Ciebie motywy w dużych powiększeniach.

Krajobrazy

W tej kategorii najmodniejsze są fototapety prezentujące lasy i góry, zwłaszcza z motywem mgły. Zdecydowanie rzadziej sięga się obecnie po fototapety z motywami morza i plaży, które wciąż mogą się kojarzyć z kiczowatymi produktami dekoracyjnymi XX wieku.

Najmodniejsze motywy fototapet – jakie fototapety są najchętniej wybierane

Motywy miejskie i architektura

Fototapety z motywami miasta to kolejna z kategorii, w której znajdziesz najmodniejsze fototapety tego sezonu! Na fototapetach mogą być pokazane zarówno architektoniczne detale czy konstrukcyjne szczegóły, jak i krajobraz miejski uchwycony z odległej perspektywy (również z lotu ptaka!). Kolorystyka tego rodzaju fototapet zależy od tego, w jakich kolorach zostało urządzone wnętrze. Miasto równie intrygująco może się prezentować w słońcu,, deszczu, o zmierzchu czy nocą…

Modne fototapety 3D

Fototapety 3D pozwalają optycznie powiększać wnętrza, w których zostaną zainstalowane. Wybierając dowolny motyw, np. wspomnianych wcześniej roślin czy miasta, ale w wersji 3D uzyskasz spektakularny efekt! Salon czy sypialnia, a nawet ciasny przedpokój zyskają dodatkowy wymiar i będą się wydawały szersze, dłuższe lub wyższe – w zależności od wybranej fototapety i jej umieszczenia we wnętrzu.

 

Fototapety modne… dla Ciebie!

Czy wybór najmodniejszej fototapety ściennej będzie zawsze optymalnym wyborem dla Ciebie? Nie! Specjaliści podkreślają, że to, co aktualnie modne niekoniecznie musi być najlepsze dla Ciebie i wnętrza Twojego domu czy mieszkania. Punktem wyjścia dla aranżacji przestrzeni do życia powinny być Twoje potrzeby i preferencje estetyczne. to Ty masz się dobrze czuć w swoim salonie, a nie goście, którzy od czasu do czasu Cię odwiedzają!

Podsumowanie

Modne fototapety ścienne to nowoczesne produkty aranżacyjne, dzięki którym możesz efektownie udekorować wnętrze salonu, sypialni, przedpokoju czy pokoju dziecka. Zanim wybierzesz jeden z najmodniejszych wzorów – zwróć uwagę na jakość fototapety. Pamiętaj, że współczesny świat wymaga Twojego rozsądnego podejścia do wszelkich trendów! Dlatego wybieraj modne fototapety na zamówienie najwyższej jakości, które będą Ci służyć przez długi czas, proekologicznie i ekonomicznie! A jakie są modne fototapety na ścianę? Przede wszystkim te z motywami roślinnymi i naturalnymi krajobrazami 3D.

Najmodniejsze motywy fototapet – jakie fototapety są najchętniej wybierane

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × cztery =