Shelfstopper na półki – wyróżnij produkty i przyciągnij uwagę

utworzone przez | 28 czerwca 2024 | 0 komentarzy

28 czerwca 2024 | 0 komentarzy

About The Author

W świecie handlu detalicznego i marketingu wyróżnienie się na tle konkurencji jest kluczem do sukcesu. Skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi na produkty znajdujące się na półkach jest użycie tzw. shelfstopperów. Te małe, ale skuteczne narzędzia marketingowe mogą mieć duże znaczenie w zdobywaniu zainteresowania klientów i zwiększaniu sprzedaży. Przeczytaj, czym jest stoper reklamowy i w jaki sposób może pomóc wyróżnić produkty i przyciągnąć uwagę w zatłoczonym środowisku sprzedaży detalicznej.

Czym jest shelfstopper?

Shelfstoppery to przyciągające wzrok materiały promocyjne przeznaczone do umieszczenia na krawędzi półek w celu przyciągnięcia uwagi kupujących. Stopery reklamowe wykonywane są z różnych materiałów. Do najpopularniejszych zalicza się nowoczesne tworzywa sztuczne (np. plexi fluo) oraz laminowany papier (do tworzenia stoperów w formie flag).

Shelfstoppery mogą być dowolnie personalizowane, zarówno poprzez wycinanie materiałów zgodnie ze specyfikacją zamówienia, jak i poprzez zadrukowywanie. W przypadku stoperów reklamowych ogromne znaczenie ma czytelność i stabilność wizualna, dlatego najczęściej stosuje się cyfrowy druk UV, który pozwala na precyzyjne odwzorowanie kolorystyki i wszystkich detali projektu oraz zapewnia bezkonkurencyjną trwałość.

Stopery reklamowe umieszczane są zazwyczaj na wysokości wzroku osoby dorosłej. Mogą być również instalowane niżej, zwłaszcza gdy treść komunikatu reklamowego jest tworzona z myślą o dzieciach.

Do czego służą shelfstoppery?

Stopery reklamowe służą jako wskazówka wizualna, przyciągająca wzrok klientów i skłaniająca ich do zatrzymania się przy konkretnych produktach lub promocjach. Te akcesoria do półek są dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i wzorach, co czyni je uniwersalnymi narzędziami do wyróżniania produktów w przestrzeniach handlowych.

Oto najważniejsze korzyści ze stosowania shelfstopperów:

  • Zwiększenie widoczności wybranych produktów – umieszczając elementy zatrzymujące półki w strategicznych lokalizacjach, handlowcy mogą mieć pewność, że ich produkty będą wyróżniać się na tle konkurencji. Shelfstoppery pomagają przyciągnąć uwagę klientów do konkretnych produktów, zwiększając prawdopodobieństwo zakupu.
  • Optymalizacja możliwości promocyjnych – stopery na półki stanowią doskonałą platformę do promowania nowych produktów, ofert specjalnych lub artykułów sezonowych. Pełnią rolę dodatkowego, „cichego sprzedawcy”, przekazującego w dyskretny sposób komunikaty, które przemawiają do klientów i zachęcają ich do dokonania zakupu.
  • Budowanie świadomości marki – stosowanie stoperów z logo firmy lub grafikami specyficznymi dla danej marki może pomóc zwiększyć jej rozpoznawalność wśród konsumentów. Spójny branding na półkach może stworzyć zapadający w pamięć efekt wizualny i przełożyć się pozytywnie na sprzedaż.

Wieli handlowców podkreśla, że stopery reklamowe to jeden z najtańszych i równocześnie najskuteczniejszych narzędzi marketingowych z kategorii POS!

Duży czy mały stoper reklamowy?

Wszystko zależy od wielkości półki, dostępnej przestrzeni oraz pomysłu na kampanię reklamową z wykorzystaniem stopera reklamowego. Zamawiając shelfstoppery w D-POS masz pewność, że dobierzemy materiały i sposób ich wykończenia do specyfiki Twojego projektu w taki sposób, by rezultat był w 100% zgodny z Twoimi oczekiwaniami, a sam stoper reklamowy – estetyczny, trwały, wytrzymały i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Przykłady efektywnego wykorzystania shelfstopperów? Oto kilka z nich:

  • Promocje sezonowe – sprzedawcy detaliczni mogą używać tematycznych shelfstopperów do promowania produktów sezonowych, takich jak artykuły świąteczne lub artykuły szkolne.
  • Oferty ograniczone czasowo – wyróżnianie ofert ograniczonych czasowo lub rabatów za pomocą elementów zatrzymujących konsumentów przy półkach może wywołać wrażenie pilności i zwiększyć natychmiastową sprzedaż.
  • Wprowadzanie produktów do sprzedaży – wprowadzenie nowych produktów ze specjalnie zaprojektowanymi shelfstopperami może zwiększyć ciekawość wśród klientów.

Na co zwrócić uwagę wybierając shelfstopper?

Tworząc shelfstoppery, które wyróżnią produkty i przyciągną uwagę, warto wziąć pod uwagę kilka elementów projektu:

  • kolorystyka – żywe kolory i projekty o wysokim kontraście mogą sprawić, że elementy zatrzymujące półki będą bardziej zauważalne i atrakcyjne wizualnie dla kupujących
  • czytelny przekaz – zwięzły i przekonujący przekaz informujący o zaletach produktu lub szczegółach promocji jest niezbędny do przyciągnięcia zainteresowania klientów
  • przyciągająca wzrok grafika i kształt – zastosowanie atrakcyjnej wizualnie grafiki i oryginalnych kształtów stoperów reklamowych może zwiększyć skuteczność reklamy
  • trwałość – pewność, że stopery reklamowe są wykonane z trwałych materiałów, które wytrzymają warunki w handlu detalicznym, ma kluczowe znaczenie dla długotrwałego efektu.

Podsumowując, stopery reklamowe odgrywają kluczową rolę w ulepszaniu półek, podkreślaniu produktów i przyciąganiu uwagi w sklepach detalicznych. Odpowiednio wykorzystując te przyciągające uwagę narzędzia, sprzedawcy detaliczni mogą zapewnić klientom niezapomniane wrażenia zakupowe i zwiększyć sprzedaż poprzez strategiczne lokowanie i promocję produktów.

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć + 4 =