Ile kosztują panele szklane do kuchni – od czego zależy cena końcowa?

utworzone przez | 13 listopada 2023 | 0 komentarzy

13 listopada 2023 | 0 komentarzy

About The Author

Panele szklane to rozwiązanie, po które sięgamy coraz częściej. Wykonane z solidnego szkła hartowanego, zadrukowane z wykorzystaniem cyfrowego druku UV i perfekcyjnie dopasowane do ściany to gwarancja doskonałego efektu estetycznego i trwałości na długie lata użytkowania. Zastanawiasz się, ile możesz zapłacić za luksusowe wykończenia ścian w kuchni? Cena szkła dekoracyjnego i koszt paneli zależy m.in. od jakości zastosowanych materiałów i rozmiarów ściany.

Sprawdź, ile kosztują panele szklane do kuchni.

Panele szklane do kuchni cena – od czego zależy?

Gotowe panele szklane, które możesz kupić w wybranych marketach budowlanych to wydatek rzędu 300-500 zł za panel w określonych wymiarach (najczęściej około 60 cm wysokości i 100-120 cm długości) i bez żadnych otworów. Takie rozwiązanie może sprawdzić się w małych kuchniach, z krótkim blatem roboczym i bez żadnych elementów instalacji na ścianie, na której chcesz zamontować panel.

Jeżeli zależy Ci na eleganckim wykończeniu większej kuchni – najlepszym pomysłem będą panele szklane na zamówienie. Ile za nie zapłacisz? To zależy! Na koszt paneli szklanych składa się kilka czynników, do wielkości i rodzaju szkła oraz technologii druku, po dodatkowe usługi, takie jak pomiar, montaż i silikonowanie.

Na koszt paneli szklanych do kuchni będą mieć wpływ:

 • rozmiary i liczba paneli – większa powierzchnia i liczba paneli równa się wyższym kosztom. Dla przykładu:
  • Szkło 4mm optiwhite, hartowane, szlifowane krawędzie, projekt, pomiar, nadruk bezpośredni, transport wraz z wniesieniem i montażem dla wymiaru 300cm x 60cm na terenie Warszawy i najbliższych okolic to koszt 1 890,00 zł netto
  • Szkło 4mm optiwhite, hartowane, szlifowane krawędzie, projekt, pomiar, nadruk bezpośredni transport wraz z wniesieniem i montażem dla wymiaru 122cm x 55cm na terenie Warszawy i najbliższych okolic to koszt 980.00 zł netto

  W D-Pos proces oferujemy usługi na poziomie ALl Inclusive – od pomiaru, zaprojektowania poprzez produkcję oraz transport po montaż, a nasi specjaliści zawsze zostawiają miejsce czyste i posprzątane. Bierzemy odpowiedzialność za każdy etap projektu.

 • wykonanie otworów w szkle – liczba otworów pod gniazdka czy inne elementy instalacji, które trzeba wykonać w szkle będzie miała wpływ na finalny koszt paneli szklanych do kuchni
 • pomiar ścian pod panele szklane przeprowadzony przez specjalistów – precyzyjne wymiary są kluczowe, gdy chodzi o idealne dopasowanie paneli szklanych do powierzchni ściany oraz zaplanowanie otworów w odpowiednich miejscach
 • montaż paneli szklanych przez specjalistów (z dojazdem) – panele szklane powinny być montowane przez ekipę montażystów, dysponujących wiedzą, doświadczeniem i odpowiednimi narzędziami; koszt montażu może być wliczony w średnią cenę panelu szklanego lub doliczany do ceny szkła
 • wykończenie silikonem – zamontowane na ścianie panele szklane należy po upływie około 5-10 dni zabezpieczyć silikonem, który chroni krawędzie szkła i wypełnia przestrzeń / łączenie szkła z blatem; koszt silikonowania może być wliczony w średnią cenę paneli szklanego lub doliczany do ceny szkła

Wszystkie wymienione wyżej elementy wpływają na finalny koszt paneli szklanych do kuchni.

Pamiętaj, że w D-POS wstępną wycenę za panele szklane do domu uzyskasz po podaniu wyników samodzielnie przeprowadzonego pomiaru ściany – nie musisz więc ponosić żadnych kosztów przed podjęciem decyzji, czy to nam chcesz zlecić produkcję i montaż paneli szklanych do swojej kuchni!

Cena szkła dekoracyjnego do kuchni – ukryte koszty

Podczas kalkulowania kosztów, ważne jest, aby uwzględnić także potencjalne ukryte koszty. W poprzednim akapicie wstępnie je zasygnalizowaliśmy. Takim ukrytym kosztem najczęściej są: pomiar, montaż i silikonowanie, które mogą być doliczone do ceny szkła dekoracyjnego. U niektórych producentów możesz również spotkać się z koniecznością dopłacenia za adaptację paneli do nietypowych kształtów lub wymiarów ściany w kuchni.

W D-POS wstępna wycena obejmuje zawsze kompleksową usługę produkcji i montażu paneli szklanych do Twojej kuchni.

Tanie panele szklane – na co zwrócić uwagę?

Porównujesz oferty różnych producentów paneli szklanych i cennik jednego z nich jest zdecydowanie korzystniejszy? Uwaga! Pod tą pozornie atrakcyjną ofertą może kryć się między innymi niehartowane szkło, niska jakość druku czy wspomniane wyżej koszty ukryte, które zaskoczą Cię już po złożeniu zamówienia.

Zwróć uwagę na następujące fakty:

 • Szkło niehartowane jest kilkukrotnie słabsze i mniej trwałe od szkła hartowanego – przypadkowe rozbicie panelu ze szkła niehartowanego stanowi zagrożenia dla zdrowia i mienia. Oszczędzanie na bezpieczeństwie jeszcze nigdy nikomu się nie opłaciło!
 • Niskiej jakości druk może sprawić, że efekt nie będzie w pełni satysfakcjonujący (niewyraźne detale, nieoddana głębia i ostrość barw) lub nadruk na Twoich panelach w krótkim czasie zacznie blaknąć i odbarwiać się.
 • Zweryfikuj istnienie kosztów ukrytych: czy w cenę paneli szklanych wliczono pomiar i dojazd specjalisty, czy w cenę paneli szklanych wliczono montaż i dojazd ekipy montażystów, czy w cenę paneli szklanych wliczono silikonowanie i dojazd specjalisty?

Podsumowanie

Podczas wyboru paneli szklanych do kuchni, nie tylko cena, ale także jakość i bezpieczeństwo powinny być na pierwszym miejscu. Uważaj na oferty, które mogą wydawać się atrakcyjne cenowo, ale mogą wiązać się z dodatkowymi, nieprzewidywanymi kosztami lub kompromisami w zakresie jakości i bezpieczeństwa. Zawsze warto zainwestować w profesjonalne usługi, aby cieszyć się pięknem i funkcjonalnością paneli szklanych przez lata.

Sprawdź naszą ofertę w kategorii: panele szklane dla firm.

Czy ten artykuł był pomocny?

Staramy się tworzyć pomocne i wartościowe treści, dlatego będziemy wdzięczni za ocenę tego artykułu.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − sześć =