Cięcie PCV Warszawa

Cięcie PCV

Polichlorek winylu (PVC) to jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych na świecie. PVC jest tanie w produkcji, wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, korozję oraz chemikalia. Dzięki temu znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej m.in. jako doskonały materiał do produkcji tablic czy elementów dekoracyjnych. Frezowanie PCV to najpopularniejsza, a jednocześnie najbezpieczniejsza metoda cięcia tego materiału. Nie wolno używać lasera do cięcia PVC z uwagi na emisję toksycznych substancji.
Cięcie PCV Warszawa
Cięcie PCV do kształtu

Dokładne cięcie PCV

Precyzyjne, a jednocześnie szybkie wycinanie nawet bardzo złożonych kształtów z PVC jest możliwe za pośrednictwem frezarki CNC wyposażonej w odpowiednie noże, dzięki czemu krawędzie uzyskanych elementów są gładkie i pozbawione skaz.

Frezy umożliwiają również dokładną obróbkę nawet niewielkich detali, za ich pomocą da się także wykonywać w PVC rowki, żłobienia, zagłębienia, grawerunki czy wielostopniowe otwory (przelotowe lub nieprzelotowe).

Frezowanie PCV

Frezowanie PCV do kształtu zgodnie z projektem

PVC to materiał, który możemy bardzo łatwo obrabiać i precyzyjnie wycinać z niego praktycznie dowolne kształty. Najlepsze efekty oraz dokładność cięcia osiągamy na sterowanych numerycznie nowoczesnych frezarkach CNC, które pozwalają uzyskać różnicę wielkości pomiędzy kolejno docinanymi elementami sięgającą maksymalnie nawet do 0,1 mm.

Tak wysoka powtarzalność wymiarów i kształtów sprawia, że frezarki CNC są często używane do produkcji komponentów i materiałów reklamowych o złożonych, skomplikowanych kształtach.

Cienkie arkusze PCV z powodzeniem możemy wycinać nożem wleczonym. Jest to metoda bezwiórowa i bezodpadowa.

Frezowanie PCV
Frezowanie PVC

Profesjonalne cięcie PCV w D-POS

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym i nietypowym zamówieniom w zakresie cięcia i frezowania PVC.

Specjalistyczna wiedza i praktyczne doświadczenie, które zdobywamy w branży już od ponad 20 lat, przekładają się na najwyższą jakość oraz rzetelność świadczonych przez nas usług.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!