Cięcie PCV Warszawa

Cięcie PCV

Polichlorek winylu (PVC) to jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych na świecie. PVC jest tanie w produkcji, wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, korozję oraz chemikalia. Dzięki temu znajduje szerokie zastosowanie w branży reklamowej m.in. jako doskonały materiał do produkcji tablic czy elementów dekoracyjnych. Frezowanie PCV to najpopularniejsza, a jednocześnie najbezpieczniejsza metoda cięcia tego materiału. Nie wolno używać lasera do cięcia PVC z uwagi na emisję toksycznych substancji.
Cięcie PCV Warszawa
Cięcie PCV do kształtu

Dokładne cięcie PCV

Precyzyjne, a jednocześnie szybkie wycinanie nawet bardzo złożonych kształtów z PVC jest możliwe za pośrednictwem frezarki CNC. Frezarka jest wyposażona w odpowiednie noże (aktywny, styczny, oscylacyjny) oraz wrzeciono z automatycznym magazynkiem wymiany 7 frezów.

Dzięki temu obróbka nawet najbardziej skomplikowanych wzorów, wymagających zastosowania różnych frezów w ramach jednego zadania, jest maksymalnie precyzyjna, a cięcie bardzo dokładne. Krawędzie PCV poddanego obróbce, bez względu na jego wielkość i kształt, są gładkie i pozbawione skaz, a finalny produkt – całkowicie bezpieczny w użytkowaniu.

Zdjęcie domyślne

Rodzaje obróbki PCV – rowki, żłobienia, grawerunki

PCV może być poddawane różnym rodzajom obróbki. Wybranie konkretnej metody pozwala zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty. Za pomocą noży i frezów można nie tylko docinać PCV na wymiar, ale również wykonywać w materiale rowki, żłobienia, zagłębienia, grawerunki czy wielostopniowe otwory (przelotowe lub nieprzelotowe). Pozwala to na bezproblemową i efektywna personalizację arkuszy polichlorku winylu – zawsze zgodnie z zamówieniem.

Odpowiednio opracowane PCV może być następnie przyklejane do wybranych powierzchni lub wieszane za pomocą śrub, a także łączone z innymi elementami wykonanymi z polichlorku winylu, bądź innych materiałów. Prace na PCV mogą być realizowane przed lub po przeprowadzeniu innych prac wykończeniowych, przede wszystkim nadruku wybranej technice.

Zdjęcie domyślne
Frezowanie PCV

Frezowanie PCV do kształtu

PVC to materiał, który możemy bardzo łatwo obrabiać i precyzyjnie wycinać z niego praktycznie dowolne kształty, o różnym stopniu skomplikowania. Najlepsze efekty oraz dokładność cięcia osiągamy na sterowanych numerycznie nowoczesnych frezarkach CNC, które pozwalają uzyskać różnicę wielkości pomiędzy kolejno docinanymi elementami sięgającą maksymalnie do 0,1 mm. To gwarancja, że wszystko będzie do siebie idealnie pasowało!

Tak wysoka powtarzalność wymiarów i kształtów sprawia, że frezarki CNC są często używane do produkcji komponentów i materiałów reklamowych o złożonych, skomplikowanych kształtach.

Cienkie arkusze PCV z powodzeniem możemy wycinać nożem wleczonym. Jest to metoda bezwiórowa i bezodpadowa.

Zdjęcie domyślne

Cięcie i frezowanie PCV zgodnie z projektem

Cięcie PCV i frezowanie PCV wykonujemy na zamówienie i na wymiar, zawsze zgodnie z projektem! Tutaj liczy się Twój pomysł na ten materiał oraz sposób, w jaki chcesz go wykorzystać. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, szczegółowo analizując detale projektu oraz dobierając optymalne metody obróbki PCV.

Możesz zlecić nam zarówno wykonanie pojedynczych elementów produktów czy konstrukcji z PCV, jak i serię o dowolnej liczebności. Gwarantujemy maksymalną precyzję, perfekcyjne odwzorowanie Twojego projektu oraz pełna kompatybilność poszczególnych elementów po ich docięciu.

Zdjęcie domyślne
Frezowanie PVC

Profesjonalne cięcie PCV w D-POS

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży oraz nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sprostać nawet najbardziej skomplikowanym i nietypowym zamówieniom w zakresie cięcia i frezowania PVC. Do wyłącznej dyspozycji naszych specjalistów jest m.in. profesjonalna frezarka z polem roboczym o powierzchni aż 1,52m x 3,05m.

Specjalistyczna wiedza i praktyczne doświadczenie, które zdobywamy w branży już od ponad 20 lat, przekładają się na najwyższą jakość oraz rzetelność świadczonych przez nas usług. Na każdym etapie realizacji Twojego zamówienia możesz liczyć na nasze fachowe wsparcie!

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!