Cięcie plexi Warszawa

Cięcie plexi

Plexi (szkło akrylowe) to jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów w branży reklamowej, między innymi podczas produkcji ekspozytorów, podstawek, standów, szyldów reklamowych, podświetlanych tablic czy paneli wystawowych. Dzięki frezowaniu lub cięciu laserowemu można z plexi wyciąć elementy dowolnego kształtu, a także w razie potrzeby precyzyjnie obrabiać nawet niewielkie detale, co w branży reklamowej ma ogromne znaczenie ze względu na estetykę. Frezowanie pozwala też na wykonywanie w plexi rowków, stopni, otworów nieprzelotowych i stopniowanych oraz zagłębień.
Cięcie plexi Warszawa
Dokładne cięcie plexi

Frezarka CNC – szybkie i precyzyjne cięcie plexi

Nowoczesne frezarki wykorzystywane do cięcia plexi to urządzenia, które zapewniają doskonałą precyzję cięcia oraz wysokie prędkości robocze i optymalne wykorzystanie materiału.

Przekłada się to bezpośrednio na obniżenie kosztów produkcji elementów wycinanych ze szkła akrylowego i skrócenie czasu ich wytwarzania w porównaniu do innych metod cięcia plexi (jak np. wycinanie wyrzynarką czy piłą tarczową).

Z tego względu frezowanie jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli priorytetem jest precyzja wykonania poszczególnych elementów.

Cięcie plexi do kształtu

Dokładne cięcie plexi do kształtu

Wykorzystanie sterowanej komputerowo frezarki CNC lub lasera do cięcia plexi pozwala nam uzyskać praktycznie dowolny kształt zgodnie z projektem przy zachowaniu pełnej powtarzalności procesu.

Dzięki temu możliwa jest produkcja nawet dużych partii identycznych elementów w krótkim czasie. To jeden z powodów, dla których plexi jest materiałem tak często i chętnie wykorzystywanym do wytwarzania estetycznych, nowoczesnych nośników materiałów reklamowych.

Wycinać laserem czy frezować możemy także wcześniej zadrukowane arkusze, np. w technologii UV.

Cięcie plexi do kształtu
Frezowanie plexi laserem

Profesjonalne frezowanie i cięcie lasesem plexi w D-POS

Nasza oferta w zakresie frezowania plexi obejmuje zarówno precyzyjne cięcie, jak i ewentualną późniejszą obróbkę przygotowanych elementów zgodnie z dostarczonym projektem.

Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie rzetelnie i z dbałością o najmniejsze detale zrealizować każde zlecenie niezależnie od jego wielkości czy stopnia skomplikowania.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!