Zdjęcie domyślne główne

Cięcie poliwęglanu

Poliwęglan (PC) to lekkie tworzywo sztuczne, które cechuje się ogromną wytrzymałością na uderzenia, obciążenia mechaniczne oraz bardzo wysoką przezroczystością, niemal dorównującą taflom normalnego szkła. Dzięki swoim właściwościom poliwęglan jest wykorzystywany do produkcji trwałych i odpornych elementów – m.in. szyb samolotowych, czy policyjnych tarcz ochronnych. Często jest również stosowany do produkcji POS, elementów wystroju wnętrz, przeszkleń, tablic reklamowych oraz daszków. Poliwęglan jest dostępny w postaci litej i komorowej.
Zdjęcie domyślne główne
Zdjęcie domyślne

Cięcie poliwęglanu frezarką CNC

Ze względu na specyfikę materiału cięcie poliwęglanu laserem jest niewskazane, ponieważ wydzielają się wtedy toksyczne substancje, a ponadto krawędzie obrabianego materiału ulegają nadpaleniu. Naszym klientom oferujemy możliwość wycinania poliwęglanu na określony w specyfikacji kształt za pomocą naszej nowoczesnej, sterowanej numerycznie frezarki CNC.

Maksymalna wielkość obrabianej tafli poliwęglanu to 1520×3050 mm, czyli tyle, ile ma pole robocze frezarki. Poliwęglan tniemy z dokładnością do 0,5 mm, a w przypadku cienkich arkuszy możemy zastosować bezwiórowe i bezodpadowe cięcie nożem wleczonym.

Zdjęcie domyślne

Cięcie poliwęglanu komorowego oraz litego

Cięcie płyt z poliwęglanu komorowego zawsze wykonujemy tak, by krawędzie tafli były gładkie i nieposzarpane, a ewentualne wióry powstałe w trakcie cięcia nie zalegały w komorach ciętej tafli. W przypadku tafli litych cięcie odbywa się w taki sposób, by po zakończeniu docinania na określony przez klienta wymiar i kształt krawędzie nie wymagały już jakiejkolwiek dodatkowej obróbki.

W razie potrzeby jesteśmy w stanie wykonać również w taflach poliwęglanowych otwory lub wycięcia zgodnie ze specyfikacją techniczną.

Zdjęcie domyślne
Zdjęcie domyślne

D-POS – usługi cięcia poliwęglanu w Warszawie

Do powierzanych nam zleceń zawsze podchodzimy zgodnie z dewizą, że tylko najlepsze jest wystarczająco dobre. Nowoczesny park maszynowy i ponad 20 lat praktycznego doświadczenia w branży sprawiają, że jesteśmy w stanie fachowo i terminowo zrealizować nawet najbardziej wymagające zlecenia w zakresie cięcia i obróbki poliwęglanu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

Polecamy też nasze usługi wycinania w sklejce oraz usługi termicznego gięcia tworzyw sztucznych.