Druk na PCV

Profesjonalny druk na PCV

Polichlorek winylu (znany powszechnie jako PCV) jest w branży reklamowej jednym z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych z uwagi na wszechstronność możliwych zastosowań. Jest trwały i niepodatny na niesprzyjające warunki zewnętrzne, stąd często jest bazą dla wielkoformatowych reklam zewnętrznych, można również bez problemu wykonywać na PCV nadruki dowolnego typu. Ponadto PVC jest materiałem termoplastycznym i łatwo poddającym się obróbce w postaci wycinania lub gięcia, co znacząco zwiększa spektrum jego możliwych zastosowań. PVC występuje także w wersji przezroczystej.
Druk na PCV
Profesjonalny nadruk na PCV

Efektowny nadruk na PCV

Najlepszą i dającą najbardziej spektakularne efekty technologią zadrukowywania PVC jest druk w technologii UV, przy czym należy pamiętać o dobraniu odpowiedniej grubości płyty do planowanego zastosowania.

Właściwie wykonany nadruk jest trwały i odporny na warunki atmosferyczne (w tym na promieniowanie słoneczne), a obraz na PCV perfekcyjnie odwzorowuje kolory i cechuje się wysoką estetyką. Co istotne, wydruk na PCV może być w razie potrzeby wykonywany dwustronnie.

Druk na PCV - zastosowanie

Szerokie zastosowanie druku na PCV

PVC jest materiałem odpornym na działanie środków chemicznych, niepalnym oraz bardzo lekkim, a jednocześnie pozwalającym się bez problemu obrabiać i czyścić przy użyciu standardowych detergentów.

Dzięki tym właściwościom znajduje zastosowanie nie tylko jako nośnik reklamy – z PVC wyrabiane są także tablice informacyjne i tabliczki na drzwiach (np. w biurach), różnego rodzaju materiały dydaktyczne, a nawet karty menu w restauracjach.

Druk na PCV - zastosowanie
Nadruki PCV

D-POS – profesjonalny druk PCV

Kompleksowo wyposażony nowoczesny park maszynowy pozwala nam sprawnie i terminowo realizować nawet bardzo skomplikowane projekty w zakresie druku na PCV niezależnie od wymiaru i kształtu elementów.

Praktyczne, bogate doświadczenie w branży, które zdobywamy już pod ponad 20 lat, sprawia że naszym klientom proponujemy wyłącznie rozwiązania optymalnie dobrane do ich potrzeb oraz oczekiwań, zapewniając jednocześnie całkowitą zgodność z projektem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!