Rycowanie naklejek

Rycowanie naklejek

Naklejki różnego rodzaju są coraz powszechniej wykorzystywane nie tylko w domach czy biurach (etykietowanie, katalogowanie, oznaczanie) i serwisach (naklejki plombowe, serwisowe i zabezpieczające). To również doskonały nośnik treści reklamowych, cechujący się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ponieważ standardowo laminujemy każdą naklejkę. Naklejki reklamowe drukuje się na folii samoprzylepnej, ale w celu uniknięcia problemów z naklejaniem zazwyczaj są one dodatkowo rycowane.
Rycowanie naklejek
Nacinanie naklejek

Na czym polega technika nacinania, czyli rycowania?

Rycowanie to proces, w trakcie którego wydrukowane arkusze naklejek samoprzylepnych są nacinane (rycowane) od strony nadruku, czyli od góry, aby ułatwić ich oddzielanie od podłoża i późniejsze naklejanie.

W przeszłości w większości przypadków rycowanie było wykonywane po liniach prostych, tworząc naklejki o kształcie prostokąta lub kwadratu.

Obecnie, dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, z łatwością wycinamy każdy, dowolny kształt.

Nacinanie naklejek do kształtu

Nacinanie naklejek do formatu i kształtu projektu

Możliwości nacinania wydrukowanych naklejek nie kończą się wyłącznie na liniach prostych i okręgach – potrafimy również wycinać kształty nieregularne lub o dużym stopniu skomplikowania.

Poprawność wykonania cięcia w przypadku kształtów nieregularnych jest jednak w dużej mierze zależna od prawidłowego przygotowania projektu do wydruku.

Bardzo ważne jest, aby linię cięcia zapisać jako zamkniętą krzywą na oddzielnej warstwie jako wektor.

Nacinanie naklejek do kształtu
Rycowanie naklejek na wymiar

Profesjonalne rycowanie naklejek w D-POS

Do dyspozycji naszych klientów oddajemy doskonale wyposażony park maszynowy, który stworzyliśmy w oparciu o ponad 20 lat praktycznego doświadczenia w branży.

Usługi w zakresie rycowania naklejek realizujemy przy użyciu profesjonalnego plotera tnącego z systemem optycznego rozpoznawania paserów. Dzięki temu możemy z ogromną dokładnością wycinać nawet najbardziej skomplikowane kontury bez konieczności korzystania z jakichkolwiek wykrojników, a sam proces rycowania przebiega sprawnie i szybko.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!